"Jezus na Stadionie". Ponad 30 tys. ludzi spotka się z kapłanem i uzdrowicielem z Ugandy

To już piąta edycja rekolekcji "Jezus na Stadionie". Poprowadzi je charyzmatyczny kapłan z Ugandy - ojciec John Bashobora. W spotkaniu na Stadionie Narodowym bierze udział ponad 30 tysięcy osób.

Jak zapowiadali organizatorzy, wydarzenie to 13 godzin modlitwy, śpiewu i tańca. - Uczestnicy rekolekcji będą modlić się między innymi w intencji pokoju w Europie i na świecie - mówi ksiądz Rafał Jarosiewicz.

Na Stadionie PGE Narodowy będzie obecna kopia Ikony Jasnogórskiej, która peregrynuje po Polsce. Przyjadą również ojcowie paulini z Jasnej Góry.
Współorganizatorka spotkania Magdalena Plucner mówi, że uczestnicy spotkania z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matce Bożej Częstochowskiej będą modlić się za sprawy polskiego narodu. Przypomina, że Maryja jest szczególną postacią dla Polaków i historii ich kraju.

Bashobora na Narodowym

Uczestnicy rekolekcji "Jezus na Stadionie” zostaną zawierzeni Jasnogórskiej Maryi. Kopia Cudownego Obrazu we wrześniu rozpocznie peregrynację w diecezji warszawsko-praskiej.

W rekolekcjach weźmie udział kilkuset kapłanów, a także ponad siedmiuset: wolontariuszy,chórzystów, tancerzy oraz ewangelizatorów. Spotkanie wpisuje się w jubileusz 50-lecia ruchu Odnowy Charyzmatycznej.

Ojciec John Baptist Bashobora to ugandyjski katolicki kapłan, charyzmatyk, doktor teologii duchowości i psycholog. Studiował w Rzymie. W Polsce gości już po raz kolejny. Po raz pierwszy odwiedził nasz kraj w 2007 roku.

A TERAZ ZOBACZ: Widok taki, że miękną nogi. Przeszklony basen 150 metrów nad ulicą

Więcej o: