Pogoda oszalała. "Tajfun" w samym centrum Warszawy. A jaki będzie początek lipca?

Po południu przez centrum Warszawy nieoczekiwanie przeszła silna ulewa połączona z wichurą. "Wygląda to jak tropikalny tajfun" - napisał lokalny portal. Na szczęście pogoda w weekend zapowiada się nieco spokojniej.

Nagłe oberwanie chmury i silna wichura przeszły dzisiaj po południu przez centrum Warszawy. Na nagraniu opublikowanym przez lokalny serwis meteorologiczny widać, jak niewielkie drzewa uginają się pod uderzeniem wiatru. - Padło hasło "z dala od okien!" - opowiedział nam pracownik jednego z okolicznych biurowców.

W czwartek na ulicach stolicy było równie niebezpiecznie. Po południu momentalnie zerwała się burza tak silna, że wyrywała drzewa razem z korzeniami.

 

Pogoda na weekend

Na szczęście od soboty pogoda nieco się uspokoi i ryzyko wystąpienia gwałtownych burz będzie niewielkie, choć w całym kraju można się spodziewać deszczu. Niestety temperatura spadnie, szczególnie na północnym zachodzie, gdzie termometry pokażą od 16 do 19 st. C. W reszcie kraju będzie powyżej 20 st. C. Najcieplej w Warszawie i Lublinie - temperatury utrzymają się na poziomie 24 st. C.

W niedzielę w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze wystąpi umiarkowane zachmurzenie, jednak w reszcie kraju nadal będzie padać - podaje IMGW. W Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu temperatura urośnie do 20 st. C.Najcieplej w Bydgoszczy i Toruniu, gdzie termometru wskażą 21 st. C., a najchłodniej w Suwałkach - tylko 16 st. C.