Blisko 400 osób ewakuowanych z pociągu Warszawa-Berlin. Służby dostały informację o bombie

Po blisko siedmiu godzinach postoju na dworcu w Mogilnie w Kujawsko-Pomorskiem udało się w dalszą trasę pociągu relacji Warszawa-Berlin. Wcześniej, po informacji o bombie, zatrzymano skład i ewakuowano dworzec - podało Radio ZET.

Według "Gazety Pomorskiej" ewakuowano nawet 600 pasażerów pociągu oraz okolicznych mieszkańców Mogilna (woj. kujawsko-pomorskie). Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej. Skład przeszukują teraz policyjni pirotechnicy.

Sierż. szt. Magdalena Pollak z policji w Mogilnie powiedziała, że informację o potencjalnej bombie drogą mailową otrzymało jako pierwsze łódzkie PKP. Wtedy sprawą zajęły się służby. - Jeśli chodzi o treść e-maila nie wiemy, czy to jest torba, czy cokolwiek innego - komentowała w rozmowie z portalem cgm24.pl.

PKP zapewniało pasażerom poczęstunek, na czas ewakuacji udostępniono im też budynek pobliskiej szkoły. Utrudnienia w rejonie Mogilna trwały do ok. 1.30 w nocy.

Po sprawdzeniu pociągu przez policjantów z Mogilna, antyterrorystów z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy oraz grupy z psami, pociąg ok. 1.30 w nocy ruszył w dalszą drogę. Alarm okazał się fałszywy.

Więcej o:
Komentarze (36)
Blisko 400 osób ewakuowanych z pociągu Warszawa-Berlin. Służby dostały informację o bombie
Zaloguj się
 • wodakrolewska

  Oceniono 14 razy 12

  PIS przygotował ustawę o powołaniu czegoś identycznego jak NKWD. Mariusz Kamiński ma mieć władzę identyczną z tą jaką posiadał Żyd Beria. Demokratyczni posłowie mają głosować nad rozszerzeniem władzy ministertwa "bezpieczeństwa" stąd czeka nas fala takich "bombowych" zagrożeń. Typowe działania w tzw. państwach "demokratycznych".

 • volongoto41

  Oceniono 9 razy 7

  Przecież tam jest tylko jedna toaleta. Ta bomba to bomba epidemiologiczna...

 • saves

  Oceniono 20 razy 6

  Może niech sobie zmontują karabiny kupione w Ikei.

  ht tp s://reporters.pl/8346/w-szwecji-wybuchnie-wojna-domowa-szef-policji-ratujcie-nas-czy-polska-wysle-wojsko/amp/

 • lukask73

  Oceniono 2 razy 2

  W Mogilnie po tygodniu mają już dość szlabanów zamkniętych z powodu potoku pociągów Poznań-Warszawa.

 • linasweets

  0

  Jezeli zlapia tego dowcipnisia, to powinni zwolac tych nieszczesnych pasazerow i zamknac go z nimi na 15 minut w jednym pomieszczeniu.

 • hastatrespasos

  0

  Jak się teraz okazało, alarm okazał się fałszywy! W związku z tym ponawiam krytykę pod adresem kilku osób dających mi minusy z 2 wczorajsze dopiski. A więc kto chce, jak jest IDIOTĄ BEZ KRZTY ROZUMU zabawiać się we wredny TERRORYSTYCZNY sposób, nie tylko pasażerami pociągu, mieszkańcami hotelu, klientami centrum handlowego, ale także służbami: policją, pogotowiem, strażą pożarną. Podoba mi się czytana przed chwilą czyjaś świetna sugestia: 6 lat paki i pół miliona za taki fałszywy alarm. Ale dodam: niech wzywane do interwencji w takich przypadkach służby informują o kosztach akcji. Społeczeństwo powinno to wiedzieć. Ale czuję, że i ten dopisek zostanie potępiony przez bezmózgowców, którzy solidaryzując się z takimi dowcipnisiami sami wystawiają się na pośmiewisko i potępienie.

 • xcuttox

  Oceniono 2 razy 0

  To już nie wysyłają SMS-a tylko e-mail. Pewnie okaże się, że bomba była nie w tym pociągu, tylko w innym. Wszyscy poszkodowani powinni wystosować pozew sądowy przeciw służbą. Każdy ma umówione spotkanie, wraca do pracy, czy opłacone wczasy. Za komuny pouczali, że wróg będzie chciał wywołać panikę.

 • czyli.kon.karne

  Oceniono 10 razy 0

  jprdl!! no to jest BOMBA, jak pociąg Warszawa-Berlin nqrwia przez Mogilno!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX