Pierwsza msza syna Beaty Szydło na Jasnej Górze. Przyjechał niemal cały rząd i Kaczyński

Niemal cały rząd z premier Beatą Szydło na czele, marszałek Senatu, pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, a nawet sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wszyscy razem na Jasnej Górze. Okazja szczególna - msza prymicyjna ks. Tymoteusza Szydło.

Syn szefowej rządu ks. Tymoteusz Szydło to nowo wyświęcony kapłan diecezji bielsko-żywieckiej. Na jego mszę prymicyjną do jasnogórskiego sanktuarium przybyli rodzice: premier Beata Szydło z mężem Edwardem.

Lista uczestników mszy była imponująca. Bardzo liczna była reprezentacja rządu i parlamentu. W ławach zasiedli m.in.: szef MSWiA Mariusz Błaszczak, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister rodziny Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także posłowie, wśród nich ten najważniejszy, prezes Jarosław Kaczyński.

Zabrakło prezydenta Andrzeja Dudy, ale reprezentowała go małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Uroczystą mszę pod przewodnictwem ks. Tymoteusza Szydło koncelebrował m.in. dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. 

"Zawsze chciałem być księdzem"

- Zawsze chciałem być księdzem. Po zakończonej edukacji w liceum wstąpiłem do seminarium krakowskiego – powiedział w wywiadzie dla jasnogórskich mediów ks. Tymoteusz Szydło – Wizyta na Jasnej Górze jest dla mnie ważna, ponieważ sam pochodzę z par. Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to duchowe serce narodu, miejsce, skąd nasz katolicyzm, nasza wiara bierze swoją siłę. Sam potrzebuję tego wzmocnienia, dlatego też tu jestem.

Myślę, że we współczesnych czasach szczególnie ważne dla kapłanów, dla księdza, jest ta służba wolności, zwłaszcza wolności sumienia człowieka, jego wolności od grzechu

- powiedział jasnogórskim mediom ks. Szydło.

Syn Beaty Szydło mówił też, że powołaniem każdego Polaka jest modlić za swoją ojczyznę. - Staram się nie robić z tego nic szczególnego i pracować jak każdy inny ksiądz - dodał ks. neoprezbiter.

Wzmożone środki bezpieczeństwa

W związku z wizytą tylu VIP-ów wokół Jasnej Góry wzmożone zostały patrole policji. Według "Gazety Wyborczej" funkcjonariusze BOR odgrodzili wejście do kaplicy, w której odbywała się msza, co spotkało się z niezadowoleniem turystów, którzy odwiedzili Jasną Górę.

Więcej o:
Komentarze (573)
Pierwsza msza syna Beaty Szydło na Jasnej Górze. Przyjechał niemal cały rząd i Kaczyński
Zaloguj się
 • zlappande

  Oceniono 121 razy 49

  to nie sa Polacy
  bo rzad i Kaczynski nie byli na pogrzebie Wajdy czy Mlynarskiego, ale na takie kolesiowskie imprezki czas maja

 • ar.co

  Oceniono 118 razy 44

  Kolejna prywatna wycieczka pisiorków za nasze pieniądze. Kto płacił za ten wyjazd - szczęśliwa mamusia księdza? Arcybiskup? Czy może ja, z moich podatków?

 • konigin

  Oceniono 113 razy 37

  To jest komedia. Pierwszy lepszy ksiezyna odprawia msze prymicyjna na Jasnej Gorze i to w dodatku w towarzystwie najwazniejszych oficjeli panstwowych. To powinni pokazywac na Zachodzie jako kuriozum nieziemskie.

 • Black Swan

  Oceniono 107 razy 33

  "we współczesnych czasach szczególnie ważne dla kapłanów, dla księdza, jest ta służba wolności,"

  3,14dolisz synu... Twoi starsi koledzy po koloratce codziennie udowadniają nam, ze jedyne czego chcą to nasza kasa... No czasem jeszcze chcą naszych żon oraz naszych dzieci...
  ps. własna msza na Jaej Górze to w waszym środowisku chyba przywilej, co? Zasłużyłeś na niego czy mamusia po znajomości ci to załatwiła?

 • rabingoldblatt

  Oceniono 107 razy 31

  - musimy być otwarci na innych, musimy zasypać pęknięcia między Polakami i musimy być uczciwi...
  - synku nie piedrol

 • spam_box

  Oceniono 98 razy 26

  Fajnie być pasożytem.

 • 31.februarius

  Oceniono 37 razy 25

  "Niemal cały rząd z premier Beatą Szydło na czele, marszałek Senatu, pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, a nawet sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. "

  Ale Pana Prezydenta Andrzej Dudy nie ma!
  Przypadek?
  Nie sądzę, pewnie pojechał na koncert Conchity Winerek ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX