Ten gigant po raz pierwszy przypłynął do Polski. Ma aquapark, teatr, bieżnię i 28 restauracji

W piątek do Gdyni zawinął jeden z największych wycieczkowców świata. Na pokładzie opływającego w luksusy "Norwegian Getaway" może podróżować prawie 4 tys. pasażerów. "Robi wrażenie!".

18 pokładów, na których swobodnie mieści się 5600 ludzi (w tym ponad 1,5 tys. załogi) i które skrywają dziesiątki atrakcji dla tych, którzy wykupią sobie kilkudniowy rejs. Mierzący nieco ponad 325 metrów wycieczkowiec "Norwegian Getaway" zawinął w piątek do Gdyni.

18 poziomów rozrywki

Wycieczkowiec wpłynął do Gdyni około południa. Choć turyści nie mogli wejść na pokład, tłumy zebrały się na promenadzie i w punktach obserwacyjnych, żeby rzucić okiem na luksusy, które skrywa statek. A jest na co patrzeć. Do dyspozycji pasażerów jest m.in. aquapark z pięcioma zjeżdżalniami, sala teatralna, w której wystawiany jest broadwayowski musical, kasyno, 28 restauracji i trzy piętra poświęcone różnym zajęciom sportowym a na nich m.in. bieżnia, ścianka wspinaczkowa i boisko do koszykówki. 

 

Statek nie pozostał w Polsce długo. Już o godz. 21 wznowił swój rejs.

Niemczech"Norwegian Getaway" również zrobił wrażenie. Kiedy przybił do portu w mieście Rostock w północno-wschodniej części kraju, ktoś zauważył, że "to fascynujące, że długi na 325 metrów statek jest jednocześnie wyższy od całego miasta".

Więcej o: