Jest nowa opinia policji ws. Przystanku Woodstock. Błaszczak: druzgocąca

Opinia policji nt. Przystanku Woodstock jest druzgocąca - twierdzi szef MSWiA i zapowiada, że ostateczną decyzję w sprawie imprezy podejmie burmistrz Kostrzyna. Jurek Owsiak zapewnia, że organizatorzy bardzo dużo uwagi poświęcają bezpieczeństwu.

- Opinia policji jest druzgocąca dla organizatora festiwalu. Ale oczywiście decyzje w tej sprawie podejmuje burmistrz Kostrzyna nad Odrą i to burmistrz zdecyduje czy ten festiwal może być tak zorganizowany, czy nie - powiedział na konferencji prasowej szef MSWiA.

Minister dodał, że jeżeli impreza się odbędzie, to musi zostać zorganizowana wedle zaostrzonych kryteriów bezpieczeństwa.

To nie jest tak, że właściwe jest hasło »róbta, co chceta«. Trzeba dbać o bezpieczeństwo. To jest podstawa 

- powiedział Błaszczak.

Nie upolityczniać Przystanku Woodstock

W środę Jurek Owsiak mówił, że Woodstock ma "bardzo dobrą opinię policji już od kilku tygodni". Zapewnił, że organizatorzy bardzo dużą wagę przywiązują do kwestii bezpieczeństwa. 

Szef Fundacji WOŚP zaapelował, by nie upolityczniać Przystanku Woodstock.

Policja: impreza o podwyższonym ryzyku

Lubuska policja poinformowała w czwartek, że przygotowuje się do zabezpieczenia 23. Przystanku Woodstock. Zapewniła, że podjęła szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy.

W opinii policji największe zagrożenie stanowią potencjalne zamachy terrorystyczne, z którymi dziś mierzy się Europa, a także skala popełnianych przestępstw i wykroczeń podczas trwania festiwalu. Dlatego też lubuska policja w oparciu o te zagrożenia określiła status imprezy o podwyższonym ryzyku

- napisano. Policja udostępniła także statystyki, z których wynika m.in., że w 2011 roku do zabezpieczenia skierowano 1040 funkcjonariuszy, natomiast w 2016 roku było ich już 1589. Wzrósł także koszt działań policji, która  w 2011 roku przeznaczyła na zabezpieczenie 570 tys zł, a w 2016 roku już 1,3 mln zł.

W 2011 roku odnotowano 166 przypadków łamania prawa, z czego 96 stanowiły przestępstwa. Natomiast w 2016 roku odnotowano łącznie 476 zdarzeń, z czego 220 stanowiły przestępstwa, a 256 wykroczenia.

Więcej o: