Były starosta ze Świdnika zamordowany na działce. Zarzuty usłyszał lokalny biznesmen

Ciało 70-latka znaleziono w niedzielę na działce we wsi Głębokie (woj. lubelskie). Był starosta świdnicki Wiesław Jaworski został zabity podczas imprezy, która odbywała się tam poprzedniego wieczoru.

Do zabójstwa doszło w sobotę wieczorem na działce w miejscowości Głębokie, ok. 30 km od Lublina. W odbywającej się się tam wtedy imprezie brało udział czterech mężczyzn.

Po jej zakończeniu uczestnicy mieli się rozstać. Jednak w pewnym momencie doszło do bójki. Zginął 70-letni mężczyzna.

W niedzielę rano policjanci z Lubartowa zostali zaalarmowani o znalezieniu zwłok na działce. Zatrzymano jej właściciela,  54-letniego mieszkańca Świdnika i właściciela działki. Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa. 

Zginął pierwszy starosta świdnicki

Jak podaje portal "Dziennika Wschodniego", ofiara to Wiesław Jaworski, pierwszy starosta świdnicki. 

54-latek, który usłyszał zarzuty, to z kolei Andrzej R., biznesmen ze Świdnika. Wg gazety w sobotę świętował on narodziny wnuczki. Kolejnego dnia sam powiadomił policję o tym, że na jego działce są zwłoki.

Mężczyzna podczas przesłuchania utrzymywał, że nie pamięta dokładnie wydarzeń tamtej nocy i nie wie, jak zginął Wiesław Jaworski. Na ciele 70-latka były liczne obrażenia, świadczące o uderzeniach pięściami i/lub tępym narzędziem.

Więcej o: