Gwałcił i więził żonę, śledczy umarzali sprawę. Interwencja Ziobry po wstrząsającym artykule

Jest postępowanie w sprawie zaniedbań byłych prokuratorów z Pucka. Trzykrotnie umarzali śledztwo ws. mężczyzny oskarżonego o gwałcenie i przetrzymywanie żony w piwnicy, a także znęcanie się nad córkami.

Czy w Prokuraturze Rejonowej w Pucku doszło do rażących zaniedbań? To wyjaśni teraz Prokuratura Krajowa na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry.

Chodzi o śledztwo dotyczące Mariusza Sz. Mężczyzna jest oskarżony o przetrzymywanie przez dwa lata żony w piwnicy, wielokrotne gwałty na niej, znęcanie się nad ich córkami – dwuletnią i czteroletnią. Mariusz Sz. miał także molestować starszą z dziewczynek.

Sprawę nagłośniła w ostatnich dniach Katarzyna Włodkowska, dziennikarka "Dużego Formatu", która opisała koszmar, przez jaki przeszła żona Mariusza Sz. 

W tej okropnej, ciemnej piwnicy zamykał mnie na kłódkę. W nocy otwierał, związywał ręce, nogi i wtedy gwałcił. Po wszystkim bił mnie po głowie. (...) Nawet spałam w tej piwnicy związana i czekałam, aż mnie rano rozwiąże. Wtedy wychodziłam, robiłam dzieciom śniadanie i obiad, którego nie mogłam zjeść. Z głodu byłam zmuszona jeść z wiaderka naszego psa Pinia. Były dni, że musiałam spać w lesie

- czytamy w reportażu Katarzyny Włodkowskiej

"Nieuzasadnione decyzje" puckiej prokuratury

Jak informuje Prokuratura Krajowa, w latach 2011-2013 Prokuratura Rejonowa w Pucku mimo wstrząsających relacji ofiary trzykrotnie umarzała śledztwa i odrzucała zażalenia kobiety. Teraz PK przyjrzy się ówczesnym decyzjom asesor Małgorzaty K. i z-cy prokuratora Bartłomieja K. 

"Z analizy akt sprawy wynika, że decyzje zapadały przedwcześnie i były nieuzasadnione" - twierdzi prokuratura. 

Ostatecznie w lutym ub.r. pucka prokuratura wszczęła śledztwo ws. Mariusza Sz. W listopadzie do Sądu Okręgowego został skierowany akt oskarżenia.

Mężczyzna jest oskarżony m.in. o fizyczne i psychiczne znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad żoną i dwiema córkami w latach 2006-2010, wielokrotne gwałcenie żony i umożliwianie gwałtów innym osobom, a także uśmiercenie psa poprzez jego zagłodzenie.

Mariusz Sz. przebywa w areszcie. Prokurator domaga się dla mężczyzny kary łącznej 25 lat więzienia. Wyrok zostanie ogłoszony w środę.

Więcej o:
Komentarze (57)
Gwałcił i więził żonę, śledczy umarzali sprawę. Interwencja Ziobry po wstrząsającym artykule
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 40 razy 22

  GW ma chyba kiepskie informacje. Niemożliwe, aby pod rządami prokuratury z czasów PO dochodziło do takich zbrodni. Kobieta musiała kłamać, sama się okaleczać, głodzić itp. Przecież najbardziej światli, ze światłych czyli prokuratorzy nie mogli się mylić, ani też nie mogli być pod wpływem przestępców. A teraz Ziobro tych najuczciwszych prawników chce pogonić.

 • zarator

  Oceniono 19 razy 17

  Pani asesor, gratulacje!! Powinno sie odebrać pani prawa do pracy w sądownictwie. Żenująca ignorancja. Zastanawiam sie wogóle, czy jest pani człowiekiem, czy jakimś experymentem genetycznym. Stawiam na 90%,że dziewczynki były molestowane.

 • zarator

  Oceniono 11 razy 11

  Ej ty, "samochodemwszędzie" sądzę, że masz tyle spalin w mózgu, że myslisz jak extremalmuslim. Jeżeli twoja żona, o ile ją kiedykolwiek będziesz miał, lub masz zna twoje poglądy, to powinna cię wyrzucic z domu, zanim doświadczy z jakim jest szubrawcem.

 • poljack

  Oceniono 13 razy 5

  Czy minister Ziobro zwolnił już te świnie które uważają się za ludzi .

 • mocno_kwasny

  Oceniono 29 razy 5

  Jak informuje Prokuratura Krajowa, w latach 2011-2013 Prokuratura Rejonowa w Pucku

  Kto wtedy rządził ? Ano tłuste prosiaki z PO

 • 31.februarius

  Oceniono 18 razy 4

  "Gwałcił i więził żonę, śledczy umarzali sprawę. Interwencja Ziobry po wstrząsającym artykule"

  To ściema Ziobry, przecież wiadomo, że duduś Mariuszy ułaskawia! ...

 • griswold79

  Oceniono 28 razy 2

  Kiedy Ziobro zabierze sie za tego radnego z PiSu co znecal sie nad zona?

 • listekklonu

  Oceniono 32 razy 2

  Że zwyrodnialcy istnieją, to wiadomo. Zachowanie prawników w tej sprawie jest szokujące. Jak ci ludzie mogą patrzeć rano w lustro wiedząc, że przyczynili się do krzywdy tej kobiety i jej dzieci. Dziękuje GW za zajęcie się tym tematem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX