Agata Duda w towarzystwie... Krokodylka. Ostrzegała dzieci przed wypadkami drogowymi

Pierwsza Dama odwiedziła jedną ze szkół podstawowych w Krakowie. Podczas spotkania z uczniami wraz z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego zachęcała dzieci do zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Agata Kornhauser-Duda chętnie angażuje się w działania charytatywne. Tak było i tym razem - Pierwsza Dama wzięła udział w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa ruchu drogowego. Organizował je w Szkole Podstawowej nr 4 w Krakowie Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Agata Duda i Alvin Gajadhur opowiadali uczniom, jak powinni zachowywać się na drodze i na co zwracać uwagę podczas letniego wypoczynku. W prezentacji o bezpieczeństwie brała udział również maskotka inspektoratu - Krokodylek Tirek.

"Dla dzieci zaplanowane zostało przejście przez specjalnie przygotowane miasteczko ruchu drogowego - miasteczko z przejściem dla pieszych, znakami drogowymi, rondem oraz sygnalizatorami. Pierwsza Dama i Główny Inspektor zweryfikowali umiejętności najmłodszych uczestników ruchu w zakresie bezpiecznego przechodzenia przez jezdnie oraz prawidłowego zachowania się na drodze" - czytamy w komunikacie GITD.

- Chciałabym, abyście pamiętali o tym, że stosując wszystkie przepisy dbacie nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych - podsumowała Pierwsza Dama.

Więcej o: