Burze z opadami gradu mogą wystąpić w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim.
Zagrożone wyładowaniami atmosferycznymi i towarzyszącymi im opadami deszczu oraz porywistym wiatrem są także województwa: mazowieckie, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, lubelskie i podkarpackie.
Ostrzeżenia obowiązują do godz. 20.00, a w Lubelskiem - do godz. 21.00.
Taki komunikat opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia".
Najchłodniej będzie na zachodzie, tam temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 19 stopni Celsjusza, na południu Polski będzie cieplej, w Bieszczadach nawet 25 stopni C.
W kolejnych dniach deszczu można się spodziewać w całej Polsce. Poprawa pogody czeka nas od poniedziałku.
Informacje o tym, gdzie w tej chwili znajduje się burza - a dokładnie gdzie dochodzi do wyładowań - można znaleźć na specjalnych stronach internetowych. Pozwalają one sprawdzić między innymi w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do nas.
Zobacz, gdzie są burze w Polsce>>>
Zobacz, gdzie są burze w Europie>>>
Zobacz interaktywną mapę burzową >>>
Burzę najlepiej jest przeczekać w budynku lub w samochodzie, jeśli jesteśmy w trakcie podróży. W trakcie wyładowań należy unikać otwartych przestrzeni, nie wolno kłaść się na ziemi lub chować pod drzewami i słupami elektrycznymi. Najlepiej jest kucnąć w zagłębieniu terenu i przeczekać wyładowania.