Zborowski o programie "Jaka to melodia": Nie obejrzą go komuniści, złodzieje, łotrzy

"Zwrócona narodowi TVP, oczyszcza się. Głównie z widzów" - ironizuje we wpisie na Facebooku Wiktor Zborowski. Aktor odniósł się do ostatnich informacji o zmianach w programie "Jaka to melodia".

Telewizja Polska poinformowała na początku tygodnia, że nabyła prawa do formatu "Name The Tune", na podstawie którego produkowany jest program "Jaka to melodia". TVP będzie program produkować sama, a nie, jak dotychczas, zlecać zewnętrznej firmie.

Według medialnych doniesień w TVP pojawił się pomysł, by do programu wprowadzić pieśni patriotyczne. Zaprzeczał jednak temu prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Pod znakiem zapytania stanęła też dalsza obecność w show prowadzącego Roberta Janowskiego.

"TVP nie zrezygnowała ze współpracy z Robertem Janowskim przy realizacji programu „Jaka to melodia”. TVP złożyła panu Janowskiemu bardzo korzystną ofertę współpracy przy tej audycji" - zapewniło biuro prasowe Telewizji Polskiej.

Wszystko wskazuje na to, że Janowskiego w nowej odsłonie "Jaka to melodia" widzowie już nie zobaczą. - TVP wykupiło prawa do amerykańskiego formatu "Name That Tune", jednak prawa do tytułu "Jaka to melodia" ma tylko i wyłącznie firma Media Corporation, która do tej pory produkowała ten format. Jeżeli nie ma programu "Jaka to melodia", którego Robert przez 19 lat był twarzą, to... nie ma też Roberta - mówiła Monika Janowska, menagerka artysty w rozmowie z Plotek.pl.

Zborowski: TVP oczyszcza się

Do całego zamieszania w ironiczny sposób odniósł się aktor Wiktor Zborowski. Wpis aktora opublikowała Krystyna Janda. W rozmowie z portalem Plotek.pl Zborowski potwierdził, że wpis jest jego autorstwa i ma charakter "sarkastyczny".

"Zwrócona narodowi TVP, oczyszcza się. Głównie z widzów. Program "Jaka to melodia" oglądało średnio ok. 4 milionów widzów. Program "Jaka to patriotyczna lub kościelna melodia" może liczyć (moim zdaniem) na ok. 400 tys." - napisał Zborowski.

Jak dodał, "3,6 mln targowiczan, komunistów, złodziei, łotrów, barbarzyńców, obarczonych genem zdrady, wymagających specjalnej troski, zdrajców narodu, UBywateli, koderastów i innego gorszego sortu, zostało "sczyszczonych"".

"To dobra zmiana, oczekiwana, potrzebna" - podsumował Zborowski.

Więcej o: