Jaka pogoda w Boże Ciało? Początek długiego weekendu piękny, a potem? Mamy nową prognozę

Długi weekend już za pasem, ale nie chowajcie parasoli. Po pięknym czwartku nad całą Polską zbiorą się chmury burzowe, a w sobotę i niedzielę w większości kraju będą przelotne opady deszczu.

Najbliższe dni zapowiadają się ciepło, ale deszczowo. W czwartek czeka nas piękna pogoda - na niebie co prawda pokażą się chmury, ale na przelotne opady powinny się przygotować jedynie osoby przebywające w Przemyślu i Suwałkach - podaje IMGW. Później jednak możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu a nawet burz.

Pogoda w Boże Ciało i piątek

W Boże Ciało termometry pokażą 20 st. C w Zakopanem, 21 st. C na północy kraju, 22 st. C w Koszalinie, Białymstoku, Katowicach i Przemyślu, 23 st. C w Warszawie i Krakowie, 24 st. C w Łodzi i nawet do 26 st. C na zachodzie kraju. W całej Polsce wiatr będzie się utrzymywał w granicy 2-4 m/h.

Jednak już w piątek dojdzie do załamania pogody. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami, które pojawią się na zachodzie, w centrum i na południu kraju - przede wszystkim w Bydgoszczy, Toruniu i Zielonej Górze. W ciągu dnia w Koszalinie i Szczecinie będzie 19 st. C, w Gdańsku, Jeleniej Górze i Zakopanem 20 st. C, w Łodzi, Wrocławiu i Olsztynie 22 st. C, w Warszawie i Białymstoku 23 st. C, a w Lublinie i Przemyślu nawet 26 st. C.

Pogoda w sobotę i niedzielę

W sobotę grzmoty usłyszą tylko mieszkańcy Suwałk, nie oznacza to jednak końca deszczu. Przelotne opady mogą się pojawić w zasadzie wszędzie z wyjątkiem Wrocławia, choć i tam niebo będzie zasnute chmurami. Na południu kraju będzie chłodno. W Zakopanem na termometrach tylko 13 st. C, a w Przemyślu, Krakowie i Rzeszowie 16 st. C. W Warszawie i Gdańsku termometry pokażą 18 st. C, a w Łodzi, Szczecinie i Suwałkach 20 st. C. Najcieplej w Białymstoku 21 st. C.

W ostatni dzień długiego weekendu wróci wyczekiwane słońce, a we Wrocławiu temperatura urośnie nawet do 25 st. C. W pozostałej części kraju nieco chłodniej, ale wciąż ciepło: 23 st. C na zachodzie i w centrum, od 20 do 22 st. C na południu i ok 20 st. C na Wybrzeżu.

Spacer po plaży podczas sztormu może być śmiertelnym zagrożeniem. To wideo jest na to dowodem

Więcej o:
Komentarze (5)
Jaka pogoda w Boże Ciało? Początek długiego weekendu piękny, a potem? Mamy nową prognozę
Zaloguj się
 • polak26

  Oceniono 7 razy 3

  Standardowa pogoda w tej części europy.

 • Ernest Mamrot

  0

  To ich urojone bóstwo zwane Trojcą Przenajświętszą rozdziela pogodę wg zaslug. Tym bogobojnym co nie grzeszą i modlą sie gorliwie zsyła ulewy i gradobicia - a tym bezbożnikom i heretykom piękną słoneczną pogodę.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 4 razy 0

  Pamiętam, że będąc dzieckiem zawsze czekałem na popołudniową burzę w Boże Ciało.

 • as

  Oceniono 6 razy 0

  Lubię jak trochę popada, bo nie muszę podlewać ogrodu

 • antropoid

  Oceniono 10 razy -2

  Pogoda w tym kraju taka, jak i władza - same anomalia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX