Tczew: kierowca wymusił pierwszeństwo. Motocyklista dosłownie przeleciał nad maską auta [WIDEO]

Nagranie z tego zdarzenia w Tczewie mrozi krew w żyłach. Motocyklista dosłownie przeleciał przez maskę samochodu, po tym jak zajechano mu drogę. Na szczęście wypadek nie skończył się tragicznie.

Do zdarzenia doszło w czerwcu na jednym ze skrzyżowań w Tczewie, na osiedlu Czyżykowo. Na nagraniu z miejskiego monitoringu na początku widać trzy samochody osobowe, które czekają na wjazd na drogę z pierwszeństwem przejazdu.

Zniecierpliwiony kierowca pierwszego auta w pewnym momencie nagle rusza, nie upewniając się, czy z lewej strony nie nadjeżdża żaden pojazd. Wtedy w jego samochód z impetem wjeżdża motocyklista, który miał pierwszeństwo. Chwilę później mężczyzna dosłownie przelatuje nad maską i ląduje na jezdni. Wypadek na szczęście przeżył, chociaż na filmie widać, że ma problemy ze wstaniem.

 

Wideo udostępnił w sieci Urząd Miasta w Tczewie. Jak tłumaczą jego przedstawiciele - ku przestrodze. "Między innymi do tego służy miejski monitoring - apelujemy o ostrożność na drogach" - czytamy na stronie urzędu.

Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Więcej o: