Tczew: kierowca wymusił pierwszeństwo. Motocyklista dosłownie przeleciał nad maską auta [WIDEO]

Nagranie z tego zdarzenia w Tczewie mrozi krew w żyłach. Motocyklista dosłownie przeleciał przez maskę samochodu, po tym jak zajechano mu drogę. Na szczęście wypadek nie skończył się tragicznie.

Do zdarzenia doszło w czerwcu na jednym ze skrzyżowań w Tczewie, na osiedlu Czyżykowo. Na nagraniu z miejskiego monitoringu na początku widać trzy samochody osobowe, które czekają na wjazd na drogę z pierwszeństwem przejazdu.

Zniecierpliwiony kierowca pierwszego auta w pewnym momencie nagle rusza, nie upewniając się, czy z lewej strony nie nadjeżdża żaden pojazd. Wtedy w jego samochód z impetem wjeżdża motocyklista, który miał pierwszeństwo. Chwilę później mężczyzna dosłownie przelatuje nad maską i ląduje na jezdni. Wypadek na szczęście przeżył, chociaż na filmie widać, że ma problemy ze wstaniem.

 

Wideo udostępnił w sieci Urząd Miasta w Tczewie. Jak tłumaczą jego przedstawiciele - ku przestrodze. "Między innymi do tego służy miejski monitoring - apelujemy o ostrożność na drogach" - czytamy na stronie urzędu.

Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Więcej o:
Komentarze (25)
Tczew: kierowca wymusił pierwszeństwo. Motocyklista dosłownie przeleciał nad maską auta [WIDEO]
Zaloguj się
 • lukasub

  Oceniono 15 razy 5

  motocyklizda w ciemnym ubraniu bez świateł i myśli że go wszyscy widzą. Motocykliści są jak roweraki myślą że mogą wszystko jechać szybko na czerwonym przeciskać się pomiędzy samochodami a taka prawda że ich nie widać a w starciu z samochodem nie mają szans. Ale zamiast jechać dwa razy uważniej to myślą że im wszystko wolno i tak to się kończy

 • onduma

  Oceniono 15 razy 5

  Q.. blacharze nie usprawiedliwiajcie kierowcy bo motocyklista "mogla uwazac" "bo on wiecej ryzykuje". Pare dni temu TIR pchal blacharza. Tez mogl "uwazac" ?

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 14 razy 4

  Tutaj motocyklista spotkał sie z baba co widać po tym jak potem rzuca jej samochodem zostawionym na biegu!

 • janusz_ortografii

  Oceniono 4 razy 0

  Motocyklista dosłownie przeleciał

  A jak wygląda przelecenie niedosłownie?

 • e_gregor2

  Oceniono 20 razy 0

  Jestem motocyklistą więc z reguły bronie swoich ale ten facet jechał bez świateł. Nie bronię kierowcy VW (polo = nadzwyczajne zagrożenie dla innych) Motocykl dużo trudniej zauwążyć więc jazda "na ciemnego" to proszenie się o kłopoty.

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 32 razy 0

  "Wtedy w jego samochód z impetem wjeżdża motocyklista"

  Nie wjeżdża z żadnym impetem bo nie miał dużej prędkości (co zresztą widać na innym ujęciu). Gdyby uderzył "z impetem" to raz, że przestawił by tego golfa a dwa, że poleciał by daleko a nie wylądował na masce. Więc ten sensacyjny ton nie jest potrzebny.

 • bugaboo

  Oceniono 15 razy -1

  Jest wypadek, gosc padl na asfalt a wszyscy dookola siedza w autach zamiast pomagac

 • tygrysio_misio

  Oceniono 19 razy -1

  na filmie z tej drugiej kamery wyraźnie widać jak niewidoczny jest taki mały czarny punkt... no, ale kupić sobie żółte, odblaskowe ubranie ochronne wstyd....

  często chodzę pieszo przez pewne skrzyżowanie... ja wychodzę z słońca, rowerzyści wyjeżdżają z cienia.. na prawdę nie widać tych ubranych na ciemno.. na szczęście rowerzyści zaczynają myśleć i zakładać kamizelki...

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 2 razy -2

  Motocykl pojawił się nagle, wcześniej go tam nie było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX