Kurski zabiera głos ws. "Jaka to melodia?". Prezes TVP złożył Janowskiemu propozycję

Działając "w interesie publicznym" TVP odkupiła prawa do formatu "Name that tune" (Jaka to melodia?) - poinformował prezes TVP. Jacek Kurski zapewnia, że Robert Janowski ma możliwość dalszego prowadzenia programu.

TVP na nowy pomysł na program "Jaka to melodia?" - donosił dziś media. Show miałoby być oparte na amerykańskim formacie  "Name That Tune" - czytamy w serwisie Plotek.pl.

Zmiany miały dotyczyć także formy zatrudnienia prowadzącego programu. Robert Janowski miałby zostać pracownikiem TVP. Dotychczas pracował formalnie dla firmy Media Corporation, produkowała program "Jaka to melodia?". Te zmiany nie odpowiadały Janowskiemu.

Teraz do doniesień nt. programu odniósł się prezes TVP Jacek Kurski. Na Twitterze napisał, że telewizja "wreszcie, po 19 latach pośrednictwa" odkupiła prawa do formatu "Name that tune" - "Jaka to melodia?". Jak podkreślił Kurski, działał on "w interesie publicznym".

"TVP zaproponowała Robertowi Janowskiemu dalsze prowadzenie 'Jaka to melodia?' w dotychczasowej formule" - twierdzi Kurski. "Czekamy na jego odpowiedź. Dementuję zatem nowe 'Fake news'" - napisał prezes TVP na Twitterze.

"TVP chce transmitować Mazurską Noc Kabaretową"

Kurski odniósł się też do informacji, że 19. Mazurska Noc Kabaretowa nie będzie transmitowana w TVP - informuje "Press". "TVP chce i zawsze chciała transmitować Mazurską Noc Kabaretową. Czekamy jedynie na zaproszenie organizatorów" - napisał prezes TVP.

Jednak organizatorzy nie podawali, że to TVP nie chciała transmitować imprezy - a jedynie, że takiej transmisji nie będzie.

Więcej o: