Wczoraj Szczerba awanturował się w TVP, dziś "Wiadomości" mu nie darowały. Cały materiał o pośle

Posłowie opozycji niechętnie przyjmują zaproszenia do TVP. Wyjątkiem jest Michał Szczerba, który we wczorajszym "Gościu Wiadomości" ostro kłócił się z prowadzącym. "Wiadomości" nie omieszkały tego skomentować.

Poseł PO Michał Szczerba wczoraj w programie "Gość Wiadomości" starł się z prowadzącym Krzysztofem Ziemcem. Szczerba pytał dziennikarza "czy nie wstydzi się pan spojrzeć w lustro?". Zarzucał "Wiadomościom", że nie wspomniały o tym, że Małgorzata Sadurska przechodzi z Kancelarii Prezydenta do zarządu PZU.

- Taka informacja była podana, za rzadko nas pan ogląda - odcinał się Ziemiec. - Mam wrażenie, jakbym obserwował wizytę u psychiatry. Pan jest w transie - komentował zachowanie Szczerby drugi gość programu Piotr Grabowski z Kukiz'15.

TVP nie odpuszcza Szczerbie

"Wiadomości" nie puściły Szczerbie płazem jego występu. Dziś awanturze w studiu poświęciły cały materiał. Zaczął się on tak:

To studio widziało już wiele ostrych starć, jednak zazwyczaj potyczki na słowa toczyli parlamentarzyści różnych opcji. Są jednak i tacy politycy, którzy nie potrafiąc odpowiedzieć na konkretne pytanie próbują atakować i obrażać dziennikarzy, choć jednocześnie zapewniają, że są obrońcami wolnych mediów

Usłyszeliśmy także, że "mało który parlamentarzysta chce siadać ze Szczerbą przy stole w programie", "silne rozemocjonowanie 40-letniego posła Platformy to nie forma dnia, lecz standard" oraz poznali ciekawostkę na temat Twittera Szczerby:

Przy awatarze Szczerby pojawia się ostrzeżenie: "Uwaga, ten profil może zawierać nieodpowiednie treści. to ostrzeżenie oznacza, że tweety pochodzące z tego profilu mogą zawierać nieodpowiedni język lub obrazy. Czy na pewno chcesz zobaczyć ten profil?"

Weszliśmy na profil posła, ale takiego ostrzeżenia nie zobaczyliśmy (czyżby poseł zdążył już pousuwać niecenzuralne wpisy?). Znaleźliśmy za to jego komentarz do materiału "Wiadomości":

Puenta materiału "Wiadomości" miała dać do myślenia wszystkim widzom programu:

Agresywna nadpobudliwość, która ma obrażać dziennikarzy, tak naprawdę obraża naszych widzów, bo to gościem w Państwa domach za pośrednictwem TVP bywał poseł Szczerba

Zachowanie Szczerby było ostatnim tematem dzisiejszych "Wiadomości". Tuż po nim rozpoczął się program "Gość Wiadomości" poświęcony blokadzie marszu z okazji miesięcznicy smoleńskiej. Tym razem w studiu nie było żadnych przedstawicieli PO. Jak stwierdził Michał Adamczyk, stacja dzwoniła do "11 posłów, ale żaden nie chciał wystąpić w programie".

Więcej o: