O wyniesieniu Frasyniuka piszą już za granicą. A PiS odpowiada innym nagraniem: "Podaj dalej"

Szeroko komentowana wczorajsza interwencja policji, która siłą usunęła przeciwników miesięcznicy smoleńskiej, doczekała się reakcji na oficjalnym profilu PiS. Tyle że politycy pokazali nagranie zupełnie innej sytuacji.

86. miesięcznicę smoleńską poprzedziły wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu. Przed wieczornymi uroczystościami pod Pałacem Prezydenckim policja wynosiła kontrdemonstrantów, którzy blokowali marsz pamięci organizowany przez PiS. Wśród nich znalazł się m.in. były działacz "Solidarności" Władysław Frasyniuk.

Wydarzenia te odnotowały m.in. zagraniczne agencje prasowe, a w ślad za nimi - amerykańskie dzienniki "The Washington Post" i "New York Times" czy francuska telewizja informacyjna France24. Media te przypominają, że w marcu polski Sejm przegłosował ustawę, która zmieniła dotychczasowe prawo o zgromadzeniach.

"Czyste szaleństwo władzy" kontra: "Popychał policjanta"

Co oczywiste, nie brak też komentarzy w Polsce. Marek Kacprzak z Polsat News wczorajsze zamieszanie podsumował cytatem z premier Beaty Szydło. "Najlepszym dowodem na to, że demokracja w Polsce ma się dobrze, jest to, że ludzie mogą swobodnie protestować" - mówiła w styczniu zeszłego roku szefowa rządu.

"To już czyste szaleństwo władzy" - oceniła Ewa Ivanova z "Rzeczpospolitej". Wiele osób pisało, że to zdjęcie niesionego Frasyniuka to symbol rządów PiS i przejdzie do historii. 

Nie brak też jednak krytycznych opinii pod adresem samego Frasyniuka. "Popychał policjanta, kpił, że nazywa się Jan Kowalski, jest z PiS. Gdyby tak robił kibic, to dziś bym pewnie czytał, że to bydło" - ocenił Marcin Dobski z "Rzeczpospolitej".

Dużo dalej poszedł prawicowy publicysta Krzysztof Feusette. "Podziękujmy Władziowi Frasyniukowi, ze przyszedł dziś drzeć koparę na Krakowskim. Mógł przecież wjechać tirem" - napisał na Twitterze dziennikarz, który - przypomnijmy - od czasu do czasu współprowadzi jeden z programów w telewizji publicznej.

A PiS ze swojego oficjalnego konta udostępnił nagranie z opisem: "Frasyniuk popycha policjanta. Podaj dalej, jeśli nie zgadzasz się z tym, że elitom wolno więcej".

- PiS samo pompuje Frasyniuka w miejscu, które zwolnił ostatnio Kijowski etc. Niezrozumiałe - ocenił dziennikarz polityczny Michał Kolanko.

Frasyniuk: plujesz w twarz bratu

Sam Frasyniuk spotkał się z dziennikarzami jeszcze tego samego wieczora, po zwolnieniu przez policję. - Szczujesz ludzi na ludzi, nie darujemy ci tego. Plujesz w twarz swojemu bratu, plujesz w twarz polskiej solidarności - mówił, zwracając się wprost do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Miesięcznice smoleńskie okiem psychologa. Wywiad >>>

Więcej o:
Komentarze (402)
O wyniesieniu Frasyniuka piszą już za granicą. A PiS odpowiada innym nagraniem: "Podaj dalej"
Zaloguj się
 • wiesscar

  Oceniono 53 razy 9

  Frasyniuk glupoty mowi:
  jakies plucie, ze jest kolega, dostal odznaczenie, itd.
  ma przestrzegac prawa a nie glupoty opowiadac,
  policja wydaje mu polecenia i ma wykonac,
  potem moze sie odwolywac,
  ze jest jakas tam legenda? kazdy obywatel ma byc rowny wobec prawa,

 • darek.1306

  Oceniono 40 razy 8

  a co ten śmierdziel frasyniuk tam robił.co mu przeszkadza manif. jakis oczadziałych ludzi..mało mu ze został cudownym dzieckiem transformacji ustrojowej

 • wiesscar

  Oceniono 37 razy 7

  jezeli policja wydaje polecenia obywatelowi
  to obywatel powinien je wykonac,
  chyba ze polecenia sa sorzeczne z polskim prawem,
  wtedy nie musi,
  wtedy moze wykonac a potem sie odwolac,

 • kor102

  Oceniono 55 razy 7

  O wyniesieniu Frasyniuka piszą już za granicą.
  -------
  Wreszcie świat zajął się poważnymi sprawami, a nie jakimiś dziećmi z Aleppo,
  Tak trzymać.

 • sorrry

  Oceniono 50 razy 6

  Choćbyście dmuchali do ustania renty, to i tak nie nadmuchacie tego Frasyniuka do zauważalnych rozmiarów. Prędzej pęknie:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX