Sukces "Budzika dla dorosłych". Wybudził się 49-latek. "Powtórzył imię żony"

Olsztyński "Budzik dla dorosłych" działa zaledwie od pół roku, a już ma na koncie swój pierwszy sukces. 49-letni mężczyzna wybudził się ze śpiączki, w której był od kilku miesięcy.

Funkcjonuje dopiero 21 grudnia 2016 roku, ale już ma na koncie pierwszy sukces. W olsztyńskim budziku wybudził się pierwszy pacjent. 49-latek rozumie, co się do niego mówi i sam zaczyna wypowiadać pierwsze słowa. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie usłyszeli od niego lekarze, było imię jego żony - podało RMF24. Na stronie szpitala czytamy, że postawił też pierwsze kroki, a jego stan z dnia na dzień ulega poprawie.

Fachowa opieka

Mężczyzna zapadł w śpiączkę kilka miesięcy temu, po wypadku narciarskim, w którym doznał ciężkiego urazu mózgu. Dzięki intensywnemu leczeniu udało się go wybudzić, ale czeka go jeszcze długa rehabilitacja. Na szczęście jest w rękach specjalistów. W zakładzie rehabilitacji leczniczej "Budzik dla dorosłych" pracuje trzech lekarzy, dwóch neurologopedów, czterech fizjoterapeutów, dwóch psychologów i jedna pielęgniarka oddziałowa. Na oddziale jest osiem łóżek.

Wybudzenie się ze śpiączki

Najczęściej pierwszą oznaką wybudzania się pacjenta są powtarzalne reakcje na jakiś bodziec. Jest to długi proces, który wymaga nadzoru lekarza i po którym musi nastąpić rehabilitacja. Często wiąże się ona z ponowną nauką podstawowych czynności, takich jak mówienie czy chodzenie.

Śpiączka, śpiączka farmakologiczna i śmierć mózgu - czym się różnią?

Więcej o: