Chcieli poczuć się jak Indiana Jones. Teraz odpowiedzą za znieważenie miejsca spoczynku

Lokalni "odkrywcy" z gminy Grunwald byli ciekawi, czy prawdą są legendy o tunelach pod kościołem. Po wypiciu alkoholu postanowili to sprawdzić - i przy okazji zniszczyli jeden z nagrobków. Teraz usłyszeli zarzuty.

Od kilku tygodni policjanci ze Stębarku (ok. 20 km od Ostródy) zajmowali się sprawą znieważenia miejsca spoczynku zmarłych. Ktoś zniszczył nagrobek i elementy krypty w jednym z kościołów w gminie - podaje komenda policji z Ostródy. 

Funkcjonariuszy zawiadomił ksiądz z tamtejszej parafii. Straty, jakie wyrządzili wandale, oszacowano na ok.1000 złotych. 

Policjanci w piątek zatrzymali trzech młodych mężczyzn z gminy Grunwald. Tego samego dnia 20-latkowie zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłych.

Poszukiwacze krypt pod wpływem alkoholu

Mężczyźni przyznali się do przestępstwa. Tłumaczyli, że w ten sposób chcieli... sprawdzić miejscową legendę o tym, że pod kryptą znajdują się podziemne korytarze i przejścia. Jak dodali, podczas poszukiwań niczym z filmów o Indiana Johnsie byli pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek te same zarzuty usłyszał 34-latek, który również brał udział w wyjaśnianiu miejscowej legendy. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: