Pogoda trochę nam się popsuje. Ale na horyzoncie już widać poprawę [NOWA PROGNOZA]

Pogoda w najbliższych dniach nie będzie nas rozpieszczać. Czeka nas lekkie ochłodzenie i przede wszystkim deszcz. Możliwe burze. Miejscami te zjawiska mogą być groźne.

Wtorek zacznie się pogodnie, ale w ciągu dnia pojawią się burzowe chmury. Nie obejmą one jedynie północno-wschodniej Polski. Synoptycy ostrzegają, że burze mogą być gwałtowne z porywistym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem. Będzie parno i gorąco. W ciągu dnia termometry mogą pokazać od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu do 28 na Podkarpaciu. 

Pogoda w środę

Podobnie wygląda prognoza na środę. Może grzmieć na zachodzie kraju. Już nieco chłodniej. Temperatura od 18 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 23 na Podkarpaciu.

Pogoda na czwartek

W czwartek będzie słonecznie, jedynie na północy możliwy jest przelotny deszcz. Temperatury pokażą od 19 stopni (na Suwalszczyźnie) do 24 stopni Celsjusza (na Dolnym Śląsku). 

Przeczytaj także: Niebezpieczne, ale oszałamiająco piękne. Każdy łowca burz marzy, aby zobaczyć je na własne oczy

Pogoda w piątek

Po kilku dniach z opadami deszczu poprawa pogody czeka nas dopiero pod koniec tygodnia. Od piątku już w większości kraju będziemy cieszyć się słońcem. - Przelotne opady deszczu i burze, uprzykrzą życie mieszkańcom na północy. Poza tym będzie słonecznie - zapowiada synoptyk TVN Meteo. Maksymalna temperatura w dzień wyniesie do 28 stopni Celsjusza. 

Jak sprawdzić, gdzie jest burza?

Informacje o tym, gdzie aktualnie pada deszcz znajdują się na specjalnych stronach internetowych. Dowiemy się z nich między innymi w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do naszego miasta. 

Zobacz, gdzie są burze w Polsce>>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie>>>

Więcej o: