Pogoda na weekend: cieszcie się słońcem. W niedzielę burze, wiatr i grad

Weekend będzie ciepły, ale tylko sobota słoneczna. W niedzielę trzeba spodziewać się nie tylko burz, ale także gradu i porywistego wiatru.

Póki co w całej Polsce możemy cieszyć się słoneczną i ciepłą pogodą. Termometry wskazują od 20 do 22 stopni Celsjusza. Dopiero w godzinach wieczornych na zachodnich krańcach Polski niebo zacznie się chmurzyć. Większych zmian tego dnia nie musimy się obawiać. 

Zmiany, zmiany  

Niestety, niedziela przyniesie ostre załamanie pogody. Burz możemy spodziewać się praktycznie w całym kraju. Jak zapowiadają synoptycy, w ciągu jednej godziny może spaść do 30 mm deszczu, a porywisty wiatr osiągnie do 90 km/h. Najwięcej błyskawic pojawi się nad województwami: południowymi, wschodnimi i centralnymi.

Ulga dla alergików

Nie oznacza to jednak, że deszcz spowoduje obniżenie temperatur. Gorącą niedzielą będą mogli cieszyć się mieszkańcy wschodniej, południowo-wschodniej oraz
częściowo południowej i centralnej Polski. 

Jest też dobra wiadomość dla alergików. Deszcz oczyści powietrze z pyłków roślin. Aktualnie w powietrzu dominują ziarna pyłku traw oraz sosny. 

Zobacz, gdzie są burze w Polsce>>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie>>>

Pogoda: weekend będzie ciepły, ale od niedzieli będzie padać

Więcej o: