Odnalazły się dyski ws. Amber Gold. Ziobro żąda wyjaśnień od gdańskiego sądu

Zagubione kopie dysków z dowodami ws. afery Amber Gold odnalazły się w czwartek w ciągu kilku godzin. Rzecznik gdańskiego sądu wcześniej tego samego dnia mówił, że szukano ich... od lutego.

Informację o poszukiwaniu dysków potwierdził w czwartek rano rzecznik Sądu Okręgowego, Tomasz Adamski. Jak wówczas mówił, były to tylko kopie, a nie oryginały, stąd ich ewentualna utrata miała pozostać bez wpływu na toczący się proces.

Mimo to sąd zdecydował zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Kilka godzin później wspomniane dyski odnalazły się - w kasie pancernej sądu, o czym poinformował ten sam rzecznik. - Wszczęto procedurę zmierzającą do ustalenia osób odpowiedzialnych za powyższe zaniedbania - powiedział Adamski, cytowany przez TVN24.

Równolegle minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do prezes gdańskiego sądu z prośbą o pełną informację w tej sprawie. Poinformował o tym na Twitterze rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Głuchy telefon na sejmowej komisji: "Pani Małgosiu, Pani napisze smska, to oddzwonię"

Więcej o:
Komentarze (84)
Odnalazły się dyski ws. Amber Gold. Ziobro żąda wyjaśnień od gdańskiego sądu
Zaloguj się
 • teddy_boy

  Oceniono 47 razy 5

  Aaaa, to gdański Sąd z tym ,,niezawisłym" prezesem Milewskim na telefon? czyżby to kogoś dziwiło? Mafia sądownicza świetnie wyczuwa że jej koniec właśnie nadszedł. Panie Ziobro, ani kroku w tył! Brawo PIS! Brawo Polska!

 • gela1

  Oceniono 14 razy 4

  Lechu już wrzuca na fejsa

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 14 razy 4

  Dane na odnalezionych dyskach potwierdzają jednoznacznie: to wszystko wina Kaczyńskiego, więc wszystko w porządku!

 • gela1

  Oceniono 17 razy 3

  Józek Bąk wynosi nałogowo

 • obywatelnibylandii

  Oceniono 21 razy 3

  Jest mi wiadomo, że w sądzie gdańskim preparuje się dokumenty sądowe do bieżących potrzeb. Być może potrzebowali trochę czasu na spreparowanie danych. Kopie na dyskach zawierały nieco więcej danych niż oryginały, dlatego zawarte na nich dane są tak ważne i pewnie dlatego zniknęły na jakiś czas. Ekspertyza powinna wyjaśnić, czy podczas ich poszukiwań nie doszło do modyfikacji ich treści.

 • kawiarniany.filozof

  Oceniono 11 razy 3

  Jakoś się nie dziwię. Przy takich wynagrodzeniach szeregowych pracowników sądowych i takiej rotacji kadr to w ogóle cud, że jeszcze to wszystko działa.
  Do lektury - artykuł w Gazecie Prawnej "Tak pracuje się w sądzie: Mobbing, zastraszanie i praca ponad siły. Za 1850 zł"

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 10 razy 2

  Zero zdziwien. Sad w Gdansku to oddzial Plichty Obywatelskiej. Sedzia Milewski i "caryca" maja tej dziedzinie praktyczna wiedze.
  PS
  Wg statystyk Sopot to najbardziej skryminalizowane miasto w Polsce. Cale Trojmiasto to tradycyjny bastion zlodziei, przestepcow i skorumpowanych POlitykow, w tym bylych prezydentow.

 • mozart

  Oceniono 2 razy 2

  Niezły burdel macie w archeo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX