Kierowcy widzą rowerzystę jadącego A2. Chwilę później dyżurny pogotowia odbiera telefon

Niecodzienny widok, jakim jest mknący autostradą jednoślad, nagrał jeden z kierowców. Kilka minut później policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w okolicach miejsca, gdzie filmowano mężczyznę.

Jak opisuje autor nagrania, powstało ono na odcinku autostrady A2 Poznań Dębina - Poznań Krzesiny. Na filmie widać, że drogą jedzie rowerzysta ze słuchawkami na uszach.

Zgłoszenie opatrzone zdjęciem otrzymała też redakcja portalu epoznan.pl. "16:20 na odcinku autostrady Komorniki - Luboń autostradą jechał rowerzysta, mało tego miał słuchawki na uszach i nie reagował na sygnały kierowców. Co za desperat" - pisał czytelnik.

 

Na finał jazdy nie trzeba było długo czekać. Kilka minut później policjanci odebrali telefon ze zgłoszeniem o potrąceniu rowerzysty; do wypadku doszło w okolicy miejsca, gdzie nagrano mężczyznę - podaje "Głos Wielkopolski".

Przypomnijmy tylko, że poruszanie się rowerem po autostradzie jest absolutnie zabronione. Tym, którzy się na to zdecydują, grozi mandat w wysokości 250 złotych.

Więcej o: