Szczątki 4 innych ofiar w trumnie gen. Potasińskiego. Prokuratura potwierdza

W trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego znajdują się szczątki jeszcze czterech innych ofiar - poinformował "Fakt", powołując się na córkę zmarłego. Informację potwierdziła Prokuratura Krajowa.

Prokuratura Krajowa potwierdziła, że doszło do kolejnego przypadku przemieszania szczątków ofiar katastrofy smoleńskiej. Aleksandra Potasińska powiedziała na łamach "Faktu", że w trumnie jej ojca, gen. Włodzimierza Potasińskiego, znajdują się fragmenty ciał jeszcze czterech innych osób. Prokurator Ewa Bialik potwierdziła nam te doniesienia. Gen. Potasiński sprawował funkcję dowódcy Wojsk Specjalnych.

Szukanie winnego

W poniedziałek ujawniono, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego znajdują się łącznie szczątki ośmiu osób. "Krzyczeć mi się chce na cały świat. Nienawidzę kłamstwa. Siedem lat mnie okłamywali" - powiedziała Krystyna Kwiatkowska, wdowa po generale Kwiatkowskim.

Według posła PiS Jacka Sasina doniesienia te obnażają błędy poprzedniego rządu, który zapewniał o prawidłowych działaniach po katastrofie smoleńskiej. Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w odpowiedzi podkreślił, że wina leży po stronie rosyjskich patologów. - To nie członkowie Rady Ministrów są patologami i nie oni dokonali tych pomyłek - oświadczył.

Ekshumacja ciał pary prezydenckiej na Wawelu

Więcej o: