Wyrzucił do kontenera psa ze sklejonym pyskiem. Szuka go policja. Sprawdź, czy możesz pomóc

Na osiedlu w Żorach odnaleziono psa, któremu ktoś związał pysk i wrzucił do kontenera na ubrania. Zwierzę nie przeżyło. Policja prosi pomoc w odnalezieniu sprawcy.

O znalezieniu martwego psa policję powiadomili dziś rano pracownicy firmy sprzątającej osiedle. Zwierzę znaleźli podczas opróżniania kontenera na odzież używaną na osiedlu Powstańców Śląskich w Żorach, przy bloku nr 7. Martwy pies miał na szyi zaciśniętą plastikową opaskę i owinięty taśmą samoprzylepną pysk. 

Funkcjonariusze sprawdzili, że pies nie był zaczipowany ani oznakowany. Ciało przekazano do badań, a o zdarzeniu powiadomiono prokuraturę i organizację zajmującą się prawami zwierząt. Policja szuka sprawcy i prosi ewentualnych świadków o pomoc.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy mogą posiadać informacje na okoliczności zdarzenia, właściciela psa, czy sprawcy. Wszelkie informacje będą przyjmowane pod numerami: 32 47 88 200, 32 47 88 271, a także, drogą mailową, pod adresem: kamila.siedlarz@zory.ka.policja.gov.pl lub tomasz.kania@zory.ka.policja.gov.pl.

Więcej o: