18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Szczątki 8 ofiar katastrofy smoleńskiej w trumnie gen. Kwiatkowskiego. Mamy potwierdzenie

W trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego, jednej z ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, znajdują się też szczątki 7 innych osób - podał "Fakt". Informację potwierdza Prokuratura Krajowa.

Dziennik "Fakt" ujawnił, że w trumnie dowódcy operacyjnego Sił Zbrojnych gen. Bronisława Kwiatkowskiego spoczywały szczątki 7 innych ofiar katastrofy smoleńskiej.

"Fakt" przypomina, że po przetransportowaniu ciał do Polski zabroniono otwierania trumien. Miały tego zakazywać przepisy sanitarne. "Krzyczeć mi się chce na cały świat. Nienawidzę kłamstwa. Siedem lat mnie okłamywali" - powiedziała Krystyna Kwiatkowska, wdowa po generale Bronisławie Kwiatkowskim. Jak mówiła, w trumnie jej męża znalazły się zarówno większe, jak i mniejsze fragmenty innych ciał.

"Potwierdzam informację rodziny gen. Bronisława Kwiatkowskiego" - napisała w odpowiedzi na nasze pytania dotyczące sprawy rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Sasin: To pokazuje zaniedbania poprzedniego rządu

Poseł PiS Jacek Sasin powiedział, że dzisiejsze doniesienia "Faktu" o 8 ciałach w trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego potwierdzają słuszność decyzji prokuratury o ponownych ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jacek Sasin mówił w TVP Info, że te doniesienia obnażają błędy poprzedniego rządu, który zapewniał o prawidłowych działaniach po katastrofie smoleńskiej.

- To pokazuje jak nie mieli racji ci, którzy tę decyzję krytykowali, jak straszliwym zaniedbaniem poprzedniego rządu, rządu Donalda Tuska było dopuszczenie do tego, że takie sytuacje mogły się zdarzyć, że te ciała, które wracały ze Smoleńska, były chowane bez poddania badaniom w Polsce, bez sekcji i bez identyfikacji - powiedział Jacek Sasin, który w 2010 roku był zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Ekshumacja ciał pary prezydenckiej na Wawelu

Więcej o: