Wczoraj święcenia, dzisiaj pierwsza msza księdza Tymoteusza Szydło. Nie zabrakło rodziny

Tymoteusz Szydło - syn szefowej rządu - odprawił w niedzielę swoją pierwszą mszę św. W uroczystości wzięła udział jego najbliższa rodzina, w tym Beata Szydło i jej mąż, Edward.

Tymoteusz Szydło dzień wcześniej został wyświęcony na kapłana w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Święcenia także odbyły się z udziałem premier i jej rodziny.

Syn Szydło odprawił niedzielną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie w Małopolsce. Premier w trakcie krótkiego spotkania z dziennikarzami zwróciła uwagę, że to właśnie w tej parafii Tymoteusz został ochrzczony, przyjął komunię świętą oraz zaczynał swoją służbę liturgiczną.

W trakcie mszy młody ksiądz poprosił zgromadzonych wiernych o modlitwę za siebie.

Nie o to, bym był wybitnym księdzem; nie o to, żeby mnie ominęło wszelkie zło; nie o to, bym robił karierę, ale o to, abym przeżył moje życie tak, jak tu przed wami stoję: jako ksiądz

- mówił ks. Tymoteusz Szydło.

Syn szefowej rządu wstąpił do krakowskiego seminarium w 2011 roku, po beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Przez ostatni rok pracował w parafii św. Andrzeja Apostoła w Osieku koło Oświęcimia.

Więcej o: