Festiwal w Opolu "przeniesiony" do Kielc. Jest potwierdzenie wiceprezydenta miasta

10 czerwca w Kielcach odbędzie się współorganizowany z TVP "Koncert Polskiej Piosenki". Ma on zastąpić Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu - informuje "Gazeta Wyborcza".

"Koncert Polskiej Piosenki" - tak ma nazywać się muzyczne wydarzenie, który według informacji "Gazety Wyborczej" odbędzie się 10 czerwca w Kielcach. Koncert, mający zastąpić planowany na ten termin Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, ma współorganizować TVP. Telewizja Polska na razie nie potwierdziła tej informacji, potwierdza ją za to wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut. Jak podaje "GW", umowa miałaby zostać podpisana najbliższą w środę.

Jeszcze wczoraj Telewizja Polska w przesłanym do nas oświadczeniu informowała, że decyzja ws. nowego koncertu jeszcze nie zapadła.

Do Telewizji Polskiej spływają liczne, dobrze przygotowane oferty od władz miast, zainteresowanych wspólną z TVP organizacją festiwalu piosenki polskiej lub większych koncertów. Telewizja Polska rozważa różne propozycje i nie ignoruje żadnej poważnej oferty. Wypracowywane obecnie decyzje w tej sprawie będą odpowiedzią TVP na wykazane potrzeby. O szczegółowych decyzjach TVP będzie informowała na bieżąco" - podano w komunikacie.

Nazwa "Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej" nie może zostać wykorzystana, bo jest zastrzeżona przez władze Opola. Miasto planuje zorganizować festiwal, ale już bez pomocy TVP. Telewizja Polska zdecydowała za to, że koncert obędzie się w tym samym terminie, ale w innym mieście i pod inną nazwą.

Los prezesa TVP zależy od festiwalu w Opolu. Gwiazdy powiedziały "nie", ale Jacek Kurski dalej walczy>>>

Koncert w Kielcach to pomysł, który miał pojawić się w TVP po tym, jak z Opola zaczęły rezygnować gwiazdy (zaczęło się od Kayah, Katarzyny Nosowskiej i Maryli Rodowicz), a później wycofało się miasto. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski straszy pozwem o odszkodowanie. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (213)
Festiwal w Opolu "przeniesiony" do Kielc. Jest potwierdzenie wiceprezydenta miasta
Zaloguj się
 • pisdode

  Oceniono 82 razy 10

  Panowie włodarze Opola,wszyskto koncertowo schrzaniliście.Mieliście w rękach samograj, na tacy podaną popularną imprezę i kasę w dużej części wyasygnowaną przez TVP ale wy postanowiliście partnera wykolegować tylko,ze przeliczyliście się. Kto powiedział,że jak sie coś ma to to dane jest raz na zawsze?O swoje trzeba zabiegać .Tak jest ze wszystkim. Teraz kielce dostają szansę i dlaczego miałyby nie wykorzystać tego? W biznesie nie ma kumplowania się , sa tylko czyste interesy.Ja tam nie ma nic przeciwko temu, żeby festiwal był w Kielcach

 • kasiapanowie

  Oceniono 47 razy 9

  Gazeta w wykupiła bilety wszystkie.

 • gr_ub_y

  Oceniono 53 razy 9

  Polsat powinien przejąć Opole i zrobić z niego to samo co zrobił z Sopotem.

  :))))

 • sympatyklewicy

  Oceniono 23 razy 7

  Festiwal w Opolu "przeniesiony" do Kielc.
  *********************
  Nikt nie przenosił festiwalu, prezydent Opola nie chciał festiwalu w Opolu to odbędzie się w Kielcach.

 • krakuw

  Oceniono 51 razy 7

  Gratuluję Kielce.
  Nie jeden ch.. teraz wam zazdrości Festiwal.

  KIELCE PAMIĘTAJCIE, ŻE PIENIĄDZE NIE ŚMIERDZĄ.
  W PRL ŚPIEWALI I PIENIĄDZE KOMUCHÓW KOCHALI !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX