Ojciec Igora Stachowiaka: Policja powiedziała mi, że syn spadł z krzesła i zmarł

Ojciec Igora Stachowiaka udzielił pierwszego wywiadu od momentu, kiedy TVN wyemitował głośny reportaż o okolicznościach śmierci jego syna. - Robiono wszystko, żebyśmy nie zobaczyli Igora - powiedział.

Ojciec Igora Stachowiaka w rozmowie z TVN24 wspominał m.in., w jaki sposób dowiedział się o śmierci syna. Ponad rok temu 25-letni chłopak zmarł po kilku godzinach pobytu na jednym z wrocławskich komisariatów.

Panowie policjanci przyjechali i powiadomili nas, że syn został pomylony z jakimś innym, młodym człowiekiem. I że spadł z krzesła i po prostu umarł, nie żyje. Taki był pierwszy przekaz

- relacjonował Maciej Stachowiak. Jak mówił, w wyjaśnienia policji zwątpił, kiedy identyfikował Igora w zakładzie medycyny sądowej. - Robiono wszystko, żebyśmy go nie zobaczyli. Nie wyglądał normalnie, na pewno nie był to upadek z krzesła - mówił ojciec Igora.

Śmierć Igora Stachowiaka

25-letni Igor Stachowiak zmarł w maju 2016 roku w komisariacie wrocławskiej policji. Mężczyzna był tam kilkukrotnie rażony paralizatorem. Kilka dni temu TVN ujawnił wyjątkowo drastyczne nagranie z tego urządzenia, na którym widać, że Igor był rażony prądem w policyjnej toalecie. Po emisji reportażu o sprawie znów zrobiło się głośno. Nastąpiła fala zwolnień - stanowiska stracili m.in. komendant wojewódzki policji we Wrocławiu oraz komendant miejski.

Komentarze (120)
Ojciec Igora Stachowiaka: Policja powiedziała mi, że syn spadł z krzesła i zmarł
Zaloguj się
 • wykidajlo2

  Oceniono 15 razy 13

  Gdy w 1984. komuszy oprawcy zamordowali księdza Popiełuszkę i sprawa się rypła (jak teraz), władza chciała się uwiarygodnić i zrobiła bandziorom proces publiczny, transmitowany w telewizji. Obecna władza powinna zrobić to samo a na ławie oskarżonych powinien zasiąść nie tylko morderca i jego kamraci ale też ci, którzy starali się ukryć dowody i np. zamknęli w areszcie tych, którzy filmowali. Wyroki też powinny być adekwatne do zasług tych oprychów.

 • stachud

  Oceniono 16 razy 10

  I tak miał szczęście że kaci z PIS nie zakopali go na "łączce" jak ubowcy.

 • vidi12

  Oceniono 11 razy 9

  Prawda jest taka, że wrocławscy policjanci dopuścili się bestialskiego mordu i mordercy nadal są wolni i bezkarni !!!

 • smurfmadrala

  Oceniono 15 razy 9

  Stachowiak został zabity przez przestępców w mundurach.
  Czy Stachowiak był uczciwy ? Rzecz do zbadania, sprawdzenia, weryfikacji,
  Polska policja bije, pałuje, gazuje, razi prądem bezkarnie.
  WERYFIKACJA i na bruk, na zbity pysk bandytów wg milicyjnych "zasad".

 • vidi12

  Oceniono 10 razy 8

  Rzecznik prasowy policji powinien zostać zwolniony za wygłaszanie kłamstw... samo wyspowiadanie się i odpuszczenie grzechów przez zaprzyjaźnionego księdza... ku rwa - nie wystarczy !!!

 • smiki48

  Oceniono 12 razy 6

  jak widać, pomimo formalnego odcinania się policji od MO i SB, to nadal tamte zwyczaje obowiązują w policji. Na łamach GW jeden z ekspertów policyjnych jednoznacznie powiedział, że przestępstwa policjantów należy tuszować.
  A rozwiązanie jest stosunkowo proste. Komendanci policji mają być wybierani tak jak burmistrzowie i prezydenci miast w wyborach powszechnych. Wówczas komendanci będą liczyć się z mieszkańcami, a nie ze związkowcami policyjnymi i zwierzchnikami.

 • proteusz33

  Oceniono 24 razy 6

  Ojciec Igora spadł z krzesła gdy usłyszał taką durną teorię

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 9 razy 5

  Inne kłamstwo to twierdzenie, że został zatrzymany bo "był poszukiwany w sprawie wyłudzenia". Otóż zgodnie z dokumentacją sprawy, miał tam tylko występować w charakterze świadka, a to nie upoważnia bandydtów w mundorach do, nazwijmy to po imieniu, uprowadzenia kogoś z ulicy.
  wolnosc24.pl/2017/05/25/bezczelne-klamstwa-policji-w-sprawie-zmarlego-na-komisariacie-igora-zobacz-jak-komenda-glowna-probowala-wybielic-funkcjonariuszy/

  Dość tego, bandytyzm policji kwitnie od lat i przydałoby się zrobić z tym wreszcie porządek. Nie zrobił porządku SLD, nie zrobiła PO, a PiS, niestety, jest jeszcze bardziej przywiązany do swoich piesków, żeby dać im zrobić krzywdę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX