Rodzice zbudowali plac zabaw, miasto go zdemontowa這. "Dzieci p豉ka造"

Jeden z lubelskich plac闚 zabaw decyzj miasta zosta zdemontowany - donosz lokalne media. Instalacje powsta造 dzi瘯i wysi趾owi mieszka鎍闚. Przeszkoda okaza造 si jednak "wzgl璠y bezpiecze雟twa".

Chodzi o plac zabaw, który od kilku lat istniał przy zbiegu ulic Łęczyńskiej i Chełmskiej w Lublinie. Były tam m.in. huśtawki i zjeżdżalnie, które teraz zniknęły. Mieszkańcy, którzy sami doprowadzili do ich powstania, nie kryją rozgoryczenia. - Dzieci są zawiedzione, niektóre płakały, pytały co się stało, kto im zabrał plac - mówi "Kurierowi Lubelskiemu" jedna z mam.

Urząd Miasta tłumaczy, że nie było innego wyjścia, bo urządzenia kupione przez rodziców "nie posiadały wymaganych certyfikatów". - Nigdy żadnemu dziecku nie stała się tam krzywda - przekonuje Ireneusz Połeć, jeden z tamtejszych radnych.

Czy decyzja władz Lublina oznacza, że teraz to miasto postawi dzieciom plac zabaw? Niekoniecznie. Urzędnicy przekonują bowiem, że wybrana przez mieszka鎍闚 działka nie nadaje się do tego - ich zdaniem jest ona za mała i położona zbyt blisko ulic.

Przyszli pod blok uzbrojeni w kredę. Tak odpowiedzieli oburzonym sąsiadom dziewczynki >>>

A TERAZ ZOBACZ: Widok taki, że miękną nogi. Przeszklony basen 150 metrów nad ulicą

Wi璚ej o: