Gwiazda disco polo Robert K. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o wyłudzanie podatku VAT

Robert K., muzyk disco polo, został zatrzymany przez agentów CBA - podało Radio ZET. Potwierdza to informator portalu Gazeta.pl.

Jak poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, agenci zatrzymali dziś kolejne trzy osoby podejrzane m.in. o obrót fikcyjnymi fakturami VAT, a także o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa miała na celu popełnianie przestępstw skarbowych i pranie pieniędzy.

Szacowana wartość uszczuplonego podatku z działalności zatrzymanych wynosi około 3 mln zł. Jak podaje warszawska prokuratura, u jednego z zatrzymanych zabezpieczono luksusowy samochód terenowy o wartości ok. 250 tys. zł. 

Nieoficjalnie: Wśród zatrzymanych Robert K.

Łącznie w sprawie zostało dotychczas zatrzymanych ok. 30 osób, a łączne straty - kilkanaście milionów złotych. Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Jak poinformowało Radio ZET, jednym z zatrzymanych jest Robert K., gwiazda muzyki disco polo. Informację udało nam się nieoficjalnie potwierdzić. Management artysty nie udzielił nam jednak komentarza. - Nie jesteśmy do tego upoważnieni - usłyszeliśmy. 

Więcej o: