Opole 2017. TVP odpowiada na zarzuty rodziny Młynarskiego. I dementuje informacje o koncercie

Opole 2017 - jest odpowiedź TVP w sprawie koncertu pamięci Wojciecha Młynarskiego. Rodzina artysty twierdzi, że telewizja pracowała nad organizacją wydarzenia bez ich wiedzy. Tym doniesieniom zaprzecza jednak stacja.

W sobotę wieczorem Agata, Paulina i Jan Młynarscy wydali wspólne oświadczenie. Napisali w nim, że "jako ostatni, nieoficjalną drogą" dowiedzieli się o planowanym przez TVP koncercie poświęconym pamięci ich ojca. Miał on zostać zorganizowany podczas zbliżającego się festiwalu w Opolu.

Jednocześnie podali w wątpliwość, czy w tak krótkim czasie uda się przygotować tego typu wydarzenie. Stanowisko rodziny wywołało spore poruszenie, zwłaszcza w kontekście doniesień o kolejnych artystach, którzy rezygnują z udziału w opolskim festiwalu.

Opole 2017. Jest odpowiedź telewizji

Poprosiliśmy TVP o komentarz do tej sprawy. Biuro Informacji telewizji tłumaczy, że pomysł, owszem, był, ale z organizacji koncertu zrezygnowano już kilka tygodni temu. 27 kwietnia specjalnym pismem zostały o tym oficjalnie poinformowane władze Opola.

Dodano, że decyzję tę podjęto "ze względu na stanowisko rodziny".

TVP szanuje wolę Artysty, jak i jego najbliższych, którzy byli informowani o tym telefonicznie.

- podkreśla Biuro Informacji TVP w oświadczeniu przesłanym Gazeta.pl. Tegoroczna edycja festiwalu w Opolu potrwa od 9 do 11 czerwca.

Kolejne gwiazdy rezygnują. Prezydent Opola reaguje >>>

Wojciech Młynarski zmarł 15 marca tego roku. Kilka dni później skończyłby 76 lat. Od dawna zmagał się z poważną chorobą.

Opole 2017. Polscy artyści masowo bojkotują festiwal

Więcej o: