Noc Muzeów 2017. Atrakcje znajdziecie w ponad stu miastach. Dokąd pójść?

Noc Muzeów 2017 - to już dziś. W Polsce co roku uczestniczy w tej akcji ponad 100 miast, a tylko w samej Warszawie - około 250 placówek. Dokąd warto się wybrać?

Noc Muzeów 2017 to kolejna odsłona imprezy organizowanej nad Wisłą już od 2003 roku. Wydarzenie za każdym razem kusi wieloma atrakcjami. W Warszawie będzie to m.in. zwiedzanie Stacji Filtrów czy wystawa zabytkowego taboru, przygotowana przez spółkę Tramwaje Warszawskie.

Noc Muzeów 2017. 10 miejsc, które musisz odwiedzić >>>

Przedwojenna Reduta Banku Polskiego, która była świadkiem wydarzeń okupacyjnych i powstańczych, w Noc Muzeów przywita gości inscenizacją z życia okupowanej stolicy. Po raz pierwszy w stolicy na Noc Muzeów zapraszają Muzeum Bursztynu oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Specjalny program przygotowało warszawskie Muzeum Narodowe - tym roku Noc Muzeów zbiega się z 155-leciem tej placówki. Swoje drzwi otworzy również budynek Ministerstwa Edukacji Narodowej, wpisany do rejestru zabytków.

Noc Muzeów 2017. Nie tylko Warszawa

W Trójmieście będzie można zwiedzić między innymi Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Sopotu i tamtejszą Państwową Galerię Sztuki, a także Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Niespodzianki przygotowały również obiekty w Wejherowie, Malborku i Kwidzynie.

Noc Muzeów 2017 w Krakowie >>>

We Wrocławiu drzwi otworzy ponad 80 instytucji: muzea, galerie, a także Radio Wrocław, kino Nowe Horyzonty czy Narodowe Forum Muzyki. Odbędzie się ponad 200 wydarzeń. Z kolei w Poznaniu będzie można zwiedzić Muzeum Archeologiczne i Bramę Poznania, a także wziąć udział w wycieczce po Starym Mieście pod hasłem "Byli Żydzi w Poznaniu".

Noc Muzeów 2017 w Łodzi >>>

Noc Muzeów 2017 w Lublinie >>>

Na noc zwiedzania zapraszają także m.in. Muzeum Kolei Wąskotorowej z Sochaczewa oraz Muzeum Ziemi Mińskiej.

Któż z nas, przynajmniej raz w życiu nie marzył, aby mieszkać jak królowa?

Więcej o: