Doktorant Morawskiego zbojkotowany. "M這dy cz這wiek instrumentem w rozgrywkach politycznych"

Doktorant z UMK musi poczeka na swoj obron. Wszystko z powodu jego promotora, kt鏎ym by Lech Morawski - s璠zia TK wybrany g這sami PiS. Jego s這wa doprowadzi造 do bojkotu egzaminu przez profesor闚.

O prof. Morawskim stało się głośno kilka dni temu, po tym jak sędzia TK wziął udział w panelu dyskusyjnym na Oxfordzie. Oskarżył on wówczas polityków i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości o korupcję; powiedział również, że "polski rząd jest przeciwny homoseksualistom, ale nie są oni ścigani przez prokuraturę".

Występ sędziego TK w Oksfordzie. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Po nagłośnieniu wystąpienia przez media, na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odwołano publiczną obronę jednego z doktorantów Morawskiego. Sędzia TK był bowiem związany z tą uczelnią do września 2015 roku i pozostawił tam kilku swoich podopiecznych.

Jak podaje serwis oko.press - cytując jednego z członków komisji - "pracownicy UMK poczuli się tak dotknięci wypowiedziami z Oxfordu, że ogłosili bojkot obrony". "Dawno nie było w środowisku takich sytuacji" - napisał na Facebooku prof. dr hab. Adam Sulikowski, recenzent doktoratu. Rada Wydziału Prawa i Administracji UMK wydała w tej sprawie specjalną uchwałę.

Wystąpienie b. profesora UMK w Toruniu będące atakiem na bliskie nam wartości wynikające z Konstytucji, zasady demokratycznego państwa prawa oraz podważenie reguły uczciwości środowisk sędziowskich (...) sprawia, że przyjęliśmy z ogromnym oburzeniem wypowiedzi profesora Lecha Morawskiego i stanowczo odcinamy się od nich

- napisano w uchwale. Wynika z niej też, że uczelnia obawiała się awantury podczas publicznej obrony z udziałem Morawskiego.

Wyłącznie w trosce o pozbawiony emocji finał przewodu doktorskiego, zdecydowano o przesunięciu terminu planowanej obrony doktoratu, którego opiekunem naukowym jest p. Lech Morawski. W ocenie władz dziekańskich obrona w dniu 15 maja 2017 r. nie gwarantowałaby spokojnego i rzeczowego jej przebiegu, a nadto zarysowała się możliwość braku wymaganego quorum w komisji doktorskiej Rady Wydziału

- tłumaczą naukowcy. I zapewniają, że decyzję o zmianie daty podjęto "w porozumieniu z doktorantem i przy jego pełnym zrozumieniu".

Sprawę skomentował w środę wicepremier i minister nauki Jaros豉w Gowin, który krytycznie ocenia wypowiedź Morawskiego. - Ale nie powinno się karać młodego człowieka - mówił w TVN24 Gowin. - To życie młodego człowieka, potraktowanego jako instrument w rozgrywkach politycznych - dodał.

Kim jest Lech Morawski?

Prof. Lech Morawski jest sędzią TK od grudnia 2015 r. W świetle wyroków Trybunału Konstytucyjnego został on jednak wybrany nieprawidłowo, bowiem kilka miesięcy wcześniej Sejm wskazał na to miejsce Krzysztofa Ślebzaka. Z tego powodu m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich nazywa Morawskiego "sędzią dublerem". Mimo tych zastrzeżeń, nowa prezes TK Julia Przyłębska dopuściła go do orzekania, czego odmawiał jej poprzednik, prof. Andrzej Rzepliński.

Wi璚ej o:
Komentarze (91)
Doktorant Morawskiego zbojkotowany. "M這dy cz這wiek instrumentem w rozgrywkach politycznych"
Zaloguj si
 • Grzegorz υwicki

  Oceniono 49 razy 19

  tak si 豉mie w POlsce konstytucj a ludziom kariery i polityczne kr璕os逝py ... a pono to PiS jest taki z造 ... widac komuni軼i tuska dzia豉j a oligarchowie medialni do dzie豉 z wyborcza na czele

 • ZX

  Oceniono 34 razy 14

  Sens wypowiedzi jest jasny. Tylko ostatni ba逕an m鏬豚y tak wypowied zinterpretowa jako nawo造wanie do 軼igania homoseksualist闚, jak pokr皻nie sugeruje tytu. Profesor powiedzia, 瞠 pa雟two nie prze郵aduje gej闚 i tyle. Obracanie kota ogonem to ulubiona forma manipulacji w GW.

 • Eric Cartman

  Oceniono 50 razy 14

  Nie dalej jak miesiac temu profesorki-lewaccy aktywisci z grobowymi minami oswiadczali, ze Uniwersytet to nie miejsce na polityczne spektakle. Wtedy pisalem, ze jest to znana z zachodu taktyka, oznaczajaca w praktyce, ze uniwersytety maja byc zamkniete dla mysli konserwatywnej i szerzyc z bolszewicka gorliwoscia lewacka agende. Dzisiaj mamy dowod na prawdziwosc tego co napisalem. Monumentalna hipokryzja i nazistowskie zapedy lewactwa zostaly po raz kolejny obnazone. Pora na dobr zmian na uniwersytetach.

 • onduma

  Oceniono 48 razy 14

  Prawnicy z uczelni pokazali, ze Morawski tak bardzo sie nie myli. Odgryzli sie jak to sie m闚i這 "jak b彗 na kobylej d..." na bogu ducha winnym doktorancie. Pokazali calkowity nieprofesjonalizm, stronniczosc, zacietrzewienie, obrone wlasnej kasty i poltyczna przynaleznosc. A tak podkreslaja, ze polityka jest im obca....

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 43 razy 9

  Gejowskie lobby jest obecnie jednym z najsilniejszych na 鈍iecie. Spr鏏uj tylko podpa嗆 pedziom...

 • rosswatowski

  Oceniono 37 razy 7

  no za niewykonywanie swoich obowi您k闚 ze wzgl璠闚 pozamerytorycznych to powinna by dyscyplinarka hy dura lex, sed lex

 • kalowiec

  Oceniono 28 razy 6

  nie wiem o co raban???? czy wszyscy mamy kocha zboczenia i choroby umys這we???? p鏦i co faktycznie nic si tzw. mniejszo軼iom (chocia mam wra瞠nie 瞠 czuj si wi瘯szo軼i) krzywdy nie robi, wystarczy tylko trzyma lejce pop璠u seksualnego na wodzy, nie epatowa tym publicznie i b璠zie ok.

 • smiki48

  Oceniono 29 razy 5

  a co zrobili prawnicy z UMK ze swoimi skorumpowanymi kolegami? Niestety prawnicy tak jak lekarze jak niepodleg這軼i broni swoich koleg闚 przest瘼c闚.

 • bekessy

  Oceniono 29 razy 5

  Doktorant ma problem raczej "dzi瘯i" uprzejmo軼i pracownik闚 WPiA UMK, a nie przez Morawskiego.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX