Ten wulgarny wpis w TVP oburzył niemal wszystkich. "To już jest rynsztok amatorów"

W trakcie programu "Woronicza 17" widzowie TVP Info mogą podziwiać na ekranie wybrane wpisy internautów. Wczoraj znalazło się tam miejsce dla wyjątkowo wulgarnego komentarza jednego z nich.

"Woronicza 17" to niedzielna audycja publicystyczna informacyjnego kanału TVP. Prowadzący Michał Rachoń gości w nim reprezentantów wszystkich partii obecnych w Sejmie oraz przedstawiciela Kancelarii Prezydenta. W trakcie programu w prawej części ekranu na specjalnej grafice prezentowane są wybrane wpisy internautów - najczęściej krytyczne względem opozycji.

W minionym programie widzowie zobaczyli tam jednak tekst, który zaskoczył i oburzył niemal wszystkich: "HGW dochodziła? Chyba na swojej działce z mężem" (na nagraniu tweet pojawia się ok. 37. minuty). Dyskusja dotyczyła bowiem m.in. komisji weryfikacyjnej ds. afery reprywatyzacyjnej w Warszawie oraz prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz. Autorem wpisu był użytkownik Twittera @koleszkawwa - jego konto jest już jednak nieaktywne.

Na wulgarny tekst natychmiast zareagowali widzowie programu, w tym politycy PO. "Skandal w TVP! Takie wpisy pokazuje Telewizja, która jest finansowana z naszych pieniędzy. To już jest rynsztok zawziętych amatorów" - napisał na Twitterze Grzegorz Furgo z Platformy (jeszcze do niedawna w Nowoczesnej). "Telewizja Publiczna - to brzmi dumnie. Ale czasem raczej jak dom publiczny" - to z kolei reakcja Krzysztofa Lufta, byłego członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Poprosiliśmy TVP o komentarz do tej sprawy. Dowiedzieliśmy się, że osoba odpowiedzialna za emisję wpisów na antenie poniosła konsekwencje i została zawieszona. Wcześniej głos na ten temat zabrał na Twitterze Samuel Pereira, wiceszef publicystyki w TVP Info. "Taki tweet nie powinien się był pojawić na antenie. Wyjaśniamy sprawę" - napisał w niedzielę w odpowiedzi do rzecznika PO, Jana Grabca.

Żenująca rozmowa z Cejrowskim w TVP. "Clinton rozpuszczone rączki dziecka smarowała na nos" >>>

Tak chorego pytania w TVP jeszcze nie było. "To była moja ostatnia wizyta"

Więcej o: