IMGW ostrzega: Dziś i w najbliższych dniach burze z gradem

Ostrzeżenia I stopnia w związku z burzami obowiązują dziś w czterech województwach - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Meteorolodzy zapowiadają burze z gradem na zachodzie Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Wiatr w porywach ma osiągnąć prędkość do 65 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenia obowiązują do północy.

Na jutro IMGW także prognozuje burze, ale na większym obszarze. Według prognoz synoptyków do burz i burz z gradem może dojść w poniedziałek w woj. zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, dolnośląskim, łódzkim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim i małopolskim.

Mimo niesprzyjającej aury, początek tygodnia zapowiada się ciepło. Temperatura maksymalna w poniedziałek wyniesie od 19 do 22 stopni Celsjusza.

We wtorek wyładowania atmosferyczne są spodziewane jedynie na południu - w woj. świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.