Magdalena Żuk ostatni raz rozmawia z chłopakiem. Tłumacze rozszyfrowali, co słychać w tle

Obiektem zainteresowania stało się nagranie ostatniej rozmowy, jaką Magdalena Żuk przeprowadziła ze swoim partnerem, Markusem, będąc już w Egipcie. W tle słychać rozmowę po arabsku. Rozszyfrowali ją tłumacze.

Zaraz po tym, jak Magdalena Żuk zmarła w Egipcie, sprawą jej śmierci zajęły się polskie i egipskie służby. W wyjaśnianie dramatu angażuje się jednak także wiele osób postronnych. Efekty są opłakane.

Obiektem zainteresowania komentujących sprawę w internecie stało się nagranie rozmowy Magdaleny Żuk z chłopakiem, Markusem. Wynika z niej, że dziewczyna chce wrócić do Polski. Wygląda na roztrzęsioną, nie chce odpowiadać na pytania o to, co się z nią dzieje. Rozmowę kończy miejscowy rezydent, Mahmud. Wcześniej w tle słychać rozmowy prowadzone po arabsku. 

Magdalena Żuk rozmawia z chłopakiem. Co mówią ludzie w tle?

W sieci dość szybko pojawiło się ich skandalizujące tłumaczenie. Mężczyzna, Egipcjanin ma mówić: "Boże, dopomóż mi z tymi zwariowanymi klientami. Ona nie chce być cicho (mówi o ofierze). Powinienem dać jej jakiegoś kut*** by ją zamknąć. Mówię ci, na samym końcu dam jej wielkiego kut***".

Ta wersja jest powielana przez kolejne portale. Zaprzeczają jej jednak dwa niezależne tłumaczenia. TVN24 poprosiła przysięgłego tłumacza języka arabskiego, Adama Sabadera, o rozszyfrowanie tej rozmowy. Podobne tłumaczenie pojawiło się na stronie portalu detektywistycznego.

Część rozmowy jest niezrozumiała, ale - jak mówi Sabader, mężczyźni relacjonują sobie sytuację. Mówią m.in. "będziemy musieli ją uspokajać, wygląda trochę, że ma jakiś kryzys, ale będziemy starali się ją uspokajać" (o Magdalenie), "wszystko będzie w porządku, szanowny panie" (do szefa).

Fragment, który poruszył internautów eksperci tłumaczą inaczej. Mężczyźni mówią: "Bóg nas obdarował ludźmi niespełna rozumu/ Bóg zawsze daje nam szalonych klientów" oraz "Powiem ci na pewno, że jego penis jest jak palec"/"Okaże się, że jego penis jest wielkości opuszka małego palca". Tłumacze przypuszczają, że to zdanie odnosi się do partnera Magdaleny

Magdalena Żuk - sprawa śmierci pod lupą służb

Polka zmarła w egipskim szpitalu. Miała wcześniej wyskoczyć z okna. Śmiercią Magdaleny Żuk zajmują się polskie i egipskie służby. Prokurator generalny Egiptu objął sprawę osobistym nadzorem. Zbigniew Ziobro oświadczył również, że w Prokuraturze Krajowej powstanie specjalny zespół śledczych. Minister sprawiedliwości wystąpił nawet na specjalnej konferencji. W Egipcie odbyła się sekcja zwłok kobiety, ale jej wyników nie ujawniono. 

Komendant Główny Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk na pytanie o to, czy tragedia mogła mieć swój początek już w Polsce, odpowiedział "oczywiście, że tak"

Wszystko, co wiemy o tej tragedii >>>

Więcej o:
Komentarze (174)
Magdalena Żuk ostatni raz rozmawia z chłopakiem. Tłumacze rozszyfrowali, co słychać w tle
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 52 razy 22

  Jeżeli można z wypadku lotniczego stworzyć religię, to ze śmierci tej biednej dziewczyny stworzenie spisku ogólnoświatowego nie powinno być trudne.

 • bezy2008

  Oceniono 46 razy 18

  Media + Rutkowski + 38 mln internetowych detektywów = disco polo nad trumną

 • selena-0

  Oceniono 35 razy 11

  zastanawia łatwość oskarzeń niewinnych ludzi. Ewidentnie widać, ze Magę nikt nie gwałcił tylko miała schizy , spowodowane albo schizofrenią, albo obrzękiem mózgu , albo tętniakiem. gdyby ją gwałcono prosiłaby o ratunek polskich turystów. ewidentnie słyszy głosy i jest zupełnie odrealniona. Markus robił wiele by ją stamtąd wydostać. Zabrakło jednego dnia.

 • 0roman0

  Oceniono 11 razy 5

  Mnie osobiście intryguje jedna rzecz. Rok lub dwa lata temu w Karpaczu (?) popełniła samobójstwo pewna młoda polka która która zajmowała się modelingiem. Samobójstwo było bardzo dziwne albowiem nikt z bliskich i rodziny nie miał pojęcia o jakimkolwiek problemie zmarłej który mógłby ją do tego skłonić. Nikt tak na poważnie nie szukał przyczyn tego kroku. Teraz okazuje się że tamta zmarła miała wspólnych znajomych z MŻ. To samo środowisko, kolejna zagadkowa śmierć młodej ładnej dziewczyny a prokuratura po kilku godzinach autorytatywnie stwierdza że oba zgony nie są ze sobą powiązane. Trochę to dla mnie za szybko stwierdzono. Może i te zgony nie są faktycznie powiązane ale taki zbieg okoliczności powinien chyba skłonić do przyjrzenia się temu środowisku. Zwłaszcza osobie o ps Złoty.

 • tenare

  Oceniono 8 razy 4

  Muszę się osobiście zająć śledztwem, bo dotychczasowe działania przynoszą jedynie opłakane rezultaty.

 • mer-llink

  Oceniono 17 razy 3

  To ja sie pytam:
  czy śp. pani Żuk była jakims arcyskarbem kultury narodowej? A może była superważną tajną agentką wykonującą globalne zdanie? Może byłą cichą milionową donatorką na rzecz walki z biedą w tzw. III świecie? ALbo pokorną siostrą miłosierdzia w aurze świętości, kolejną polską kandydatką na ołtarze???
  Dlaczego pytam?
  Bo ministerstwa wcale niemałego kraju, co najmniej dwa, angazują się w rutynowy raczej tok śledztwa z energią, jak by chodziło o co najmniej śp. Lecha Kaczyńskiego.
  Panowie Błaszczak i Ziobro stroją miny. MArszczą brwi. Pan Ziobro oraz Najnaczelniejszy Komendant Policji miotają gromy i spojrzenia....
  Szkoda Dziewczyny.
  Ale wydaje mi sie, że nasze "resorty" dlatego tak sie nadymają, żeby sprawa pani Żuk przykryć sprawy p. Berczyńskiego, Caracali,Trybunału KOnstytucyjnego, lewych zakupów Boeingów dla DObrej Zmiany,KRS itd...
  Dla nich każdy pretekst jest dobty. Śmierc pani Żuk jest tylko traktowana jak wygodny sposób na odwrócenie uwagi tzw. ludu od spraw ważnych...Niedługo włączą panią Żuk do "apelu smoleńskiego"? Ot, cyniczna gra naszej Waaadzy Ukochanej.

 • horatio_valor

  Oceniono 2 razy 2

  Madzia z Sosnowca, Ewa Tylman, Magda Żuk. Ot, media...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX