Śmierć Magdaleny Żuk. Policja: Ta sprawa mogła zacząć się już w Polsce

W sprawie śmierci Magdaleny Żuk policja bada też polskie wątki. - Zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu z lotniska w Pyrzowicach - informuje nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Sekcja zwłok Magdaleny Żuk została przeprowadzona w środę, jednak Zbigniew Ziobro nie chciał zdradzić jej wyników. Dzisiaj Komendant Główny Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk na pytanie o to, czy tragedia mogła mieć swój początek już w Polsce, odpowiedział "oczywiście, że tak".

Samolot do Egiptu

- Zabezpieczyliśmy nagrania z Portu Lotniczego w Pyrzowicach, skąd startował samolot do Egiptu - poinformował w rozmowie z reporterami TVN24. - Ustalamy tożsamość osób, które leciały tym samolotem i tożsamość osób, które wypoczywały z Magdaleną Żuk na terenie Egiptu. Będziemy te osoby przesłuchiwali. Wracamy do okresu sprzed jej wylotu z Polski - wyjaśnił.

Śmierć Magdaleny Żuk

27-letnia Magdalena Żuk kilkanaście dni temu poleciała do egipskiego kurortu Marsa Alam w ramach wyjazdu z biura podróży. W niedzielę 30 kwietnia zmarła w wyniku rozległych obrażeń, które odniosła po upadku z pierwszego piętra w szpitalu. Kobieta trafiła do niego kilka dni wcześniej po tym, jak znaleziono ją nieprzytomną w hotelowym pokoju. Wciąż nie wiadomo, w jakich okolicznościach doszło do tragedii.

Wszystko, co wiemy o tej tragedii >>>

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. W sprawę zaangażował się też m.in. eksdetektyw Krzysztof Rutkowski, interesuje się nią również wielu internautów i dziennikarzy. W środę wieczorem podano informację, że prokurator generalny Egiptu objął sprawę śmierci Polki osobistym nadzorem. Zbigniew Ziobro oświadczył również, że w Prokuraturze Krajowej powstanie specjalny zespół śledczych wyjaśniających tę sprawę.

Ziobro o tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk mówił na specjalnej konferencji

Prokurator i biegły lecą do Egiptu. Śledczy z Jeleniej Góry chcą mieć pełny wgląd w dokumentację dot. Magdaleny Żuk

Więcej o: