Matura 2017. Siedmioro uczniów z Koszalina nie przystąpi do matury. "Zgubiono nasze deklaracje"

Matura 2017. Siedem osób z koszalińskiego liceum dla dorosłych twierdzi, że z powodu błędu szkoły nie może w tym roku podejść do matury. Ich deklaracje miały zostać zgubione - podaje TVP Info.

Matura 2017. Siódemka maturzystów krótko przed początkiem egzaminów dowiedziała się, że nie może zdawać. Dyrektorka szkoły ATUT w Koszalinie powiedziała im, że ich nazwiska nie znajdują się na liście Komisji Egzaminacyjnej. 

Do komisji nie dotarły deklaracje, które uczniowie wypełniali we wrześniu. - Powiedzieli, że nie wiedzą, co się z tymi deklaracjami stało i chyba się zagubiły - stwierdził w rozmowie z TVP Info Klaudia Kudełka.

Dyrektorka Angelika Szczygieł w rozmowie z telewizją zaznacza, ze pracuje tam dopiero od lutego i nie ona odpowiada za ewentualne zgubienie deklaracji. 

Po maturach Kuratorium Oświaty w Koszalinie ma skontrolować szkołę.

Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Matura 2017. Język angielski [ZADANIA, ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI] >>>

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: