Nadciąga mróz, jutro spadnie też śnieg. Wydano ostrzeżenia dla całej Polski

Najbliższe dni nie przyniosą wiosennej aury - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed temperaturą spadającą w nocy poniżej zera.

Według informacji portalu IMGW Pogodynka.pl, dziś w ciągu dnia temperatura w całej Polsce wynosić będzie od 6 stopni Celsjusza, 9 stopni na północnym zachodzie, ok. 12 w centralnej części kraju, do 15 na południowym wschodzie. IMGW zapowiada też przelotne opady deszczu.

W nocy z poniedziałku na wtorek w północnych regionach może spaść śnieg, dodatkowo w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim i łódzkim spodziewane są przymrozki do -3 stopni.

Nieznane zdjęcia przedwojennej Polski. Dawne pojazdy, eleganckie przyjęcia i prawdziwa, śnieżna zima>>>

Powieje chłodem

We wtorek będzie zdecydowanie chłodniej. Synoptycy przewidują w ciągu dnia nie tylko deszcz, ale również deszcz ze śniegiem, głównie w północnej i południowej części kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 do 9 stopni Celsjusza.

IMGW wydało prognozę zagrożeń związaną z przymrozkami aż dla czternastu województw, z wyjątkiem lubuskiego i zachodniopomorskiego. Temperatura w nocy będzie wynosić od -3 stopni Celsjusza do 0, a w rejonach podgórskich nawet -6 stopni.

W nocy ze środy na czwartek przymrozki mogą powrócić w trzech województwach - śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Więcej o: