Matury 2017. Rozpoczął się egzamin z matematyki

Matury 2017. O godzinie 9 rozpoczęła się część podstawowa egzaminu maturalnego z matematyki. Do matury podchodzi w tym roku niemal 284 tys. osób.

Obowiązkowa część podstawowa egzaminu maturalnego z matematyki rozpoczęła się o godzinie 9, a maturzyści mają na jej rozwiązanie 170 minut. Podstawowa matura z matematyki jest obowiązkowa, to znaczy, że powinni przystąpić wszyscy tegoroczni maturzyści, których jest prawie 284 tysiące.

Po południu - od godziny 14:00 - maturzyści będą zdawać egzamin na poziomie podstawowym i rozszerzonym z wiedzy o tańcu.

Gdy tylko CKE udostępni arkusze egzaminacyjne z matematyki, znajdziesz je na portalu Gazeta.pl.

Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017.

Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9% zdających), geografia (27,9% zdających), matematyka (25,5% zdających), biologia (18,8% zdających) i język polski (18,7% zdających).

Matura 2017. Sprawdź, czy jesteś do niej gotowy

Zdajesz maturę z historii? Najpierw sprawdź, czy rozwiążesz quiz historyczny >>>

Uważasz, że znasz dobrze geografię? Sprawdź, czy poradzisz sobie na maturze >>>

Boisz się matury z angielskiego? Zobacz, co potrafisz >>>

Matura 2016 - wybraliśmy niektóre pytania. Zdałbyś? >>>

Więcej o: