Pamiętacie tego reportera? Miał "braki warsztatowe". Teraz będzie szefem w TVP

Klaudiusz Pobudzin, znany wcześniej z "Wiadomości", został teraz szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - podaje Press.pl. Wcześniej KRRiT krytycznie wypowiadała się o warsztacie dziennikarza.

Z informacji Press.pl i "Gazety Wyborczej" wynika, że z funkcji odwołany został Piotr Lichota, a jego stanowisko zajmie Pobudzin. Oznacza, że były reporter "Wiadomości" będzie miał pod sobą programy informacyjne zarówno TVP, jak i TVP Info. 

Klaudiusz Pobudzin to absolwent Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i dawny pracownik TV Trwam. Był reporterem "Wiadomości" TVP, później został szefem "Teleexpressu"

KRRiT wytykała mu "braki warsztatowe"

Czym zasłynął w TVP? Krytycznymi w stosunku do opozycji materiałami, a także korytarzową szarżą na Mateusza Kijowskiego czy odpytywaniem niemieckiego dziennikarza w sprawie instrukcji, jak mówić o Polsce.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji skrytykowała jego materiał o szczycie NATO i wezwała TVP do przestrzegania przepisów nakazujących rzetelność dziennikarską. Jak pisała KRRiT, "autor, ignorując fakty historyczne, w sposób wybiórczy i jednostronny zaprezentował wydarzenia związane z dążeniem Polski do członkostwa w NATO". W opinii dodano, że świadczy to "nie tylko o nieznajomości faktów historycznych, ale stanowi też potwierdzenie niskiego poziomu dziennikarstwa i poważnych braków warsztatowych". 

Wildstein zastępcą Pobudzina

Według branżowego portalu "Wirtualne media" zastępcą Pobudzina ma być Dawid Wildstein, dotychczas szef publicystyki w TVP Info, prawicowy dziennikarz związany z  "Gazetą Polską" i "Gazetą Polską Codziennie".

Na zdjęciu poniżej Pobudzin z Jarosławem Olechowskim, do dziś reporterem "Wiadomości": 

A TERAZ ZOBACZ: Andrzej Duda ogłasza, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków

Więcej o: