Pies Bosman pokonał 25 km, żeby być ze swoją wybranką. Wrócił z nowego domu do schroniska

Bosman w schronisku w Żyrardowie jest od 10 lat. Kiedy ktoś zdecydował się adoptować niemłodego już psa, wydawało się, że wreszcie znalazł swój dom. Ale Bosman uciekł i wrócił do swojej wybranki w schronisku.

Bosman od 10 lat przebywał w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Żyrardowie im. psa Kazana. Wydawało się, że nie ma dla niego nadziei i nikt nie weźmie psa w zaawansowanym już wieku. W końcu ktoś go adoptował, Bosman trafił do odległego o 25 km domu. To jednak nie był koniec jego przygód. Zwierzakowi nie spodobało się bowiem nowe życie.

Bosman po dwóch dniach uciekł od swoich nowych właścicieli. Po trzech dniach wrócił, kolejne trzy był w domu, lecz wciąż nie był szczęśliwy, nocami wył. W końcu opuścił nowe miejsce zamieszkania i po pięciu dniach - i przebyciu 25 km - pojawił się znów w schronisku.

 

Jak się okazało, powodem jego powrotu była suka Zoja, która mieszka z Bosmanem w jednym boksie. Choć pies raczej obojętnie podchodzi do innych istot, niezwykle ucieszył się ze spotkania z towarzyszką.

Pracownicy schroniska byli zdumieni, że starszy, spokojny pies, który gdy nie musi, to się nie rusza, przebył tak długą drogę. Teraz szukają dla pary zwierząt wspólnego domu. Zdjęcia i krótki opis Zoi można zobaczyć TUTAJ, a Bosmana TUTAJ.

Więcej o: