W Białej Podlaskiej stanął pomnik pary prezydenckiej. Na odsłonięcie czeka za blachą falistą

Na Facebooku pojawiła się plotka, że pomnik jest zasłaniany blachą w nocy i odsłaniany w dzień. Te informacje zdementował nam Urząd Miasta.

Naturalnej wielkości pomnik z brązu ufundował komitet, założony z inicjatywy senatora PiS Grzegorza Biereckiego. Podobiznę prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pierwszej damy Marii Kaczyńskiej wykonał Stanisław Milewski. Koszt pomnika to 150 tys. zł. 

Pomnik miał zostać odsłonięty już wcześniej, jednak termin opóźniał się. Teraz stanął już na zrewitalizowanym skwerze przy Placu Wojska Polskiego w Białej Podlaskiej - podaje "Dziennik Wschodni".

Prace na skwerze wciąć trwają, a pomnik na razie stoi na prowizorycznym metalowym cokole. Oficjalne odsłonięcie ma nastąpić drugiego maja, w Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W uroczystości weźmie udział prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz Marta Kaczyńska. 

Na razie jednak pomnik czeka na odsłonięcie, schowany za blachą falistą. Zwrócił na to uwagę pan Karol Mielcarek. Zamieścił ona na Facebooku otrzymane od znajomego zdjęcia, na których widać schowany za blacha monument.

Zdjęcia porównano z fotografią wykonaną innego dnia. Pan Karol napisał, że "podobno" pomnik co noc jest chowany w "klatce" z blachy. To okazało się jednak nieprawdą. W rozmowie z nami rzecznik Urzędu Miasta Michał Trantau zaprzeczył, jakoby osłona była zdejmowana na dzień i stawiana ponownie w nocy. - To oczywiście nieprawda. Pomnik jest zakryty do momentu odsłonięcia - zaznaczył.

Niezakryty pomnik prawdopodobnie został sfotografowany tuż po jego ustawieniu na miejskim skwerze.

Zobacz więcej pomników smoleńskich >>>

Więcej o:
Komentarze (228)
W Białej Podlaskiej stanął pomnik pary prezydenckiej. Na odsłonięcie czeka za blachą falistą
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 44 razy 40

  Znowu Berecki skubnął kasę ze SKOK tym razem na pomniczek LK , prezio będzie mu wdzięczny i krzywdy zrobić nie pozwoli

 • mustang667

  Oceniono 32 razy 32

  ŻENADA. Najgorszego prezydenta Polski wynosi się na piedestały, chociaż nie, drugi najgorszy bo pierwszym będzie narciarz, długopis Andrzej Duda.

 • leszek.30

  Oceniono 31 razy 29

  Niedługo Polska będzie jak bolszewicka Albania , w której było tyle pomników łajdaka komunistycznego , Envera Hodży, co mieszkańców..! Polsce brakuje tylko tysięcy bunkrów, które budował Hodża, ale Kaczyński ma Antka Macierewicza i Błaszczaka, oni wybudują..!!!

 • siwywaldi

  Oceniono 29 razy 27

  Naturalnej wielkości pomnik z brązu ufundował komitet, założony z inicjatywy senatora PiS Grzegorza Biereckiego (tego od SKOK-ów).
  ======================
  Kiedyś możni mający "coś" na sumieniu, "odkupywali" swoje grzechy fundując kościoły lub ołtarze w kościołach. Teraz jak widać, fundują pomniki. W dodatku nawet nie za SWOJE pieniądze. Ale przecież "ciemny lud" WSZYSTKO kupi.. :-)

 • window_licker

  Oceniono 25 razy 25

  Lenin wiecznie żywy!

 • jakub13579

  Oceniono 25 razy 23

  Jak się pisior skończy, złomiarze będą mieli wiele surowców wtórnych.

 • mark6

  Oceniono 23 razy 23

  Jeden przestępca Bierecki / afera ze SKOKAMi/ wystawił drugiemu przestępcy kaczyńskiemu /przestępstwa przeciwko Konstytucji np. za prowadzenie PRYWATNEJ polityki zagraniczne/, pomnik chroniony blachą falistą.
  Jaki kaczyński taki pomnik.O jego winie za śmierć 95 osób lepiej nie wspominać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX