Chciała "kajdanek i szubienicy" dla Tuska. Była urzędniczka nie zasiądzie w radzie nadzorczej

Beata Nowosielska nie zostanie przewodniczącą rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Z rekomendacji kandydatury urzędniczki wycofał się resort środowiska.

"W związku ze złożeniem wypowiedzenia przez Panią Beatę Nowosielską, Minister Środowiska wycofał wyznaczenie Pani Beaty Nowosielskiej na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu" - czytamy na koncie resortu na Twitterze.

Wcześniej kobieta zrezygnowała z pracy w Ministerstwie Środowiska po tym, jak media nagłośniły jej wulgarne wpisy w mediach społecznościowych. Nowosielska została wyznaczona jako nowa przewodnicząca rady pod koniec marca - w piśmie jej kandydaturę wskazał minister Jan Szyszko.

"Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica"

Beata Nowosielska była dyrektorem Departamentu Edukacji i Komunikacji w resorcie Jana Szyszki, a wcześniej radną PiS w warszawskiej Wesołej. W zeszłym tygodniu Nowosielska umieściła na Facebooku wpis o treści "Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica". To tylko jeden z podobnych komentarzy - w innych dyrektor pisała m.in., żeby "Sikorski umył zęby po tej Łasce to Amerykanom robił". Po tym, jak nagłośniliśmy sprawę, Ministerstwo Środowiska odcięło się od poglądów urzędniczki, a kobieta złożyła rezygnację z pełnionych funkcji. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

A TERAZ ZOBACZ: Tłumy witają Donalda Tuska. Jedni krzyczą: "Sto lat!", inni "Będziesz siedzieć!"

Tłumy witają Donalda Tuska. Jedni krzyczą: "Sto lat!", inni "Będziesz siedzieć!"

Więcej o: