Gliński przyznał 120 tys. zł na wystawę o ojcostwie na przykładzie Jana Pawła II. To nie żart

Ministerstwo kultury przeznaczy pieniądze na wystawę "poruszającą istotę ojcostwa". I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wystawa o ojcostwie będzie opowiadać "na przykładzie doświadczeń Jana Pawła II".

Na wyniki naboru do ministerialnego programu Kultura Dostępna zwrócił uwagę publicysta Jakub Wencel. - To nowa jakość - skomentował jedną z dofinansowanych pozycji. Miał na myśli o wystawę o Janie Pawle II. A dokładnie "mobilną wystawę ze sceną holograficzną poruszającą istotę ojcostwa na przykładzie doświadczeń Jana Pawła II". 

Projekt o tytule, do którego wkradła się niezręczność (o duże doświadczenie ojcowskie, jak szybko zwrócili uwagę komentujący, trudno papieża podejrzewać) zgłosiła firma Trias AVI Sp. zoo. Jak czytamy na ich stronie, mają na swoim koncie m.in. ekspozycję w Domu Pamięci Walk i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich w Spale, współpracowała też przy wystawach w Muzeum Narodowym czy Muzeum Warszawy.

Ministerstwo ma przeznaczyć na wystawę o papieżu 120 000 zł. To najwyższe dofinansowanie w ramach tego naboru. 

Jak czytamy na stronie ministerstwa, celem programu Kultura Dostępna "jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej".

A TERAZ ZOBACZ: 'Coraz bliżej prawdy'. Od 6 lat Jarosław Kaczyński powtarza to samo

Więcej o: