Misiewicz zawieszony. Kaczyński rozmawiał z szefem MON, ale komentarza dla mediów - brak

Prezes PiS spotkał się po południu w siedzibie partii z Antonim Macierewiczem. Wcześniej tego samego dnia Jarosław Kaczyński zawiesił współpracownika szefa MON Bartłomieja Misiewicza w prawach członka PiS.

Podjęcie takich kroków Kaczyński zapowiedział już w środę przed południem, podczas spotkania z dziennikarzami. - Podjąłem też decyzję o powołaniu komisji Prawa i Sprawiedliwości ds. zbadania całej tej sprawy, zarówno tego ostatniego wydarzenia, jak i tych poprzednich - mówił Kaczyński, podkreślając że jako prezes partii ma do tego prawo.

- Mam nadzieję, że komisja będzie działała szybko i wyjaśnimy szczegóły tych wszystkich wydarzeń, które tak bulwersowały opinię publiczną w ciągu ostatnich miesięcy - zapowiedział prezes PiS.

Rzeczniczka partii Beata Mazurek wyjaśniła, że wspomniana komisja będzie badać przede wszystkim kwestię zatrudnienia Misiewicza w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. - Decyzję dotyczącą zawieszenia Bartłomieja Misiewicza podjął Jarosław Kaczyński. Kto dał mu pracę, tego nie wiem - powiedziała Mazurek.

Zapytana o zarobki Misiewicza przyznała, że nie ich nie zna.

Prezes Jarosław Kaczyński, jak państwo wiecie, wszystko może, o wszystko może pytać, różnie jest z udzieleniem odpowiedzi. Natomiast z całą pewnością ma prawa do podejmowania takich, a nie innych decyzji

 - oświadczyła.

Spotkanie z prezesem PiS

Po południu szef MON Antoni Macierewicz pojawił się w warszawskiej siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej, gdzie spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim.

Rozmowa trwała około pół godziny - nie wiadomo jednak, jakie tematy poruszono, ani czym dokładnie się zakończyła. Macierewicz odjechał bowiem z miejsca spotkania bez udzielenia komentarza mediom. - Samochody zjechały do parkingu podziemnego - relacjonował reporter TVN24. Wcześniej, przed wejściem do siedziby partii, szef MON też nie był skory do rozmowy. - Bardzo się cieszę, witam bardzo serdecznie - rzucił w stronę dziennikarzy.

Kariera Misiewicza

Bartłomiej Misiewicz objął w poniedziałek 10 kwietnia stanowisko pełnomocnika zarządu ds. komunikacji w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. "Rzeczpospolita" poinformowała rano, że będzie otrzymywał pensję w wysokości 50 tys. zł. Zarówno Misiewicz, jak i PZG zaprzeczyli tym doniesieniom, nie podali jednak, jakie będzie otrzymywał wynagrodzenie.

Oszałamiająca pensja Misiewicza w nowej pracy. PGZ zaprzecza, ale kwoty nie podaje

Zabawa w Białymstoku

Bartłomiej Misiewicz od miesięcy wzbudzał zainteresowanie mediów. Ale naprawdę głośno zrobiło się o nim, kiedy 19 stycznia 2017 r. miał przyjechać "luksusowym BMW" przed jeden z klubów w centrum Białegostoku, w którym potem się bawił. Misiewicz miał tam pojechać, mimo że hotel, w którym mieszkał, znajdował się zaledwie kilkaset metrów dalej, a pokonanie tej trasy pieszo zajęłoby mu kilka minut. 

Sprawa trafiła do prokuratury, która po kilku tygodniach oceniła, że nie doszło do popełnienia przestępstwa. - Pan Bartłomiej Misiewicz nie przekroczył uprawnień, albowiem działał w ich ramach - wyjaśniał wtedy rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Łukasz Janyst.

Prokuratura nie zajmie się wypadem Misiewicza do klubu w Białymstoku. Odmówiła śledztwa

Kariera w Ministerstwie Obrony Narodowej

Bartłomiej Misiewicz jako 20-latek, tuż po katastrofie smoleńskiej, wstąpił do PiS. Od początku współpracował z Antonim Macierewiczem. Już dwa lata później był członkiem Rady Politycznej tej partii. Kiedy PiS objął rządy w 2015 r., został rzecznikiem MON, szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza oraz pełnomocnikiem ds. Centrum Eksperckiego kontrwywiadu NATO. Dziennikarze wytykali mu wówczas, że pracował jedynie w aptece, a także podnosili kwestię jego wykształcenia, na co odpowiadał, że jego awans był „oparty na dziewięcioletniej pracy, a tym samym zdobytej wiedzy i nabraniu kompetencji”.

Pod koniec stycznia tego roku Misiewicz poszedł na urlop, z którego już nie wrócił. Na początku lutego jego nazwisko zniknęło ze stron resortu obrony. Od tego czasu w obowiązkach rzecznika Misiewicza zastępował Oddział Mediów Centrum Operacyjnego MON, zaś szefem gabinetu politycznego ministra został Krzysztof Łączyński. W ubiegłym tygodniu nową rzeczniczką MON została mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Więcej o: