Kierowca z Nowej Soli zobaczył starszą kobietę w potrzebie. Nie wahał się. "Wiara w człowieka wraca"

Niektórzy komentujący zwracali uwagę, że kierowca mógł naruszyć przepisy. Jednak zdecydowana większość wyrażała szacunek i podziw dla mężczyzny, który pomógł starszej kobiecie.

Gdy złota Kia dojeżdżała do ronda w centrum Nowej Soli, jej kierowca zobaczył starszą kobietę, która miała trudności z przejściem na druga stronę jezdni. Młody mężczyzna zamiast wjechać na rondo zatrzymał się przed pasami, po czym wysiadł i pomógł staruszce przejść. 

Osoba w samochodzie za nim uwieczniła sytuację na zdjęciu. Widać na nim, jak kierowca prowadzi kobietę pod rękę. Zdjęcie opublikowała na Facebooku strona Spotted: Nowa Sól.

"Chciałabym się podzielić miłą sytuacją. Wielki szacunek dla kierowcy jadącego przede mną. (...) Zachowanie godne naśladowania Oby więcej takich ludzi na drogach" - napisała autorka zdjęcia.

Wśród komentujących znalazło się kilka osób, które wytykały kierowcy "wstrzymywanie ruchu", a nawet łamanie przepisów. Jednak w komentarzach zdecydowanie przeważają głosy chwalące mężczyznę.

"Wiara w człowieka w takich chwilach wraca" - pisze Klaudia. "W dzisiejszych czasach trudno o taki gest, każdy gdzieś się spieszy, połowa to piraci drogowi. A tu proszę, można?" - zwraca uwagę Katarzyna. Wiele osób pisze o dobrym wychowaniu i empatii kierowcy.

Więcej o: