Kierowca z Nowej Soli zobaczył starszą kobietę w potrzebie. Nie wahał się. "Wiara w człowieka wraca"

Niektórzy komentujący zwracali uwagę, że kierowca mógł naruszyć przepisy. Jednak zdecydowana większość wyrażała szacunek i podziw dla mężczyzny, który pomógł starszej kobiecie.

Gdy złota Kia dojeżdżała do ronda w centrum Nowej Soli, jej kierowca zobaczył starszą kobietę, która miała trudności z przejściem na druga stronę jezdni. Młody mężczyzna zamiast wjechać na rondo zatrzymał się przed pasami, po czym wysiadł i pomógł staruszce przejść. 

Osoba w samochodzie za nim uwieczniła sytuację na zdjęciu. Widać na nim, jak kierowca prowadzi kobietę pod rękę. Zdjęcie opublikowała na Facebooku strona Spotted: Nowa Sól.

"Chciałabym się podzielić miłą sytuacją. Wielki szacunek dla kierowcy jadącego przede mną. (...) Zachowanie godne naśladowania Oby więcej takich ludzi na drogach" - napisała autorka zdjęcia.

Wśród komentujących znalazło się kilka osób, które wytykały kierowcy "wstrzymywanie ruchu", a nawet łamanie przepisów. Jednak w komentarzach zdecydowanie przeważają głosy chwalące mężczyznę.

"Wiara w człowieka w takich chwilach wraca" - pisze Klaudia. "W dzisiejszych czasach trudno o taki gest, każdy gdzieś się spieszy, połowa to piraci drogowi. A tu proszę, można?" - zwraca uwagę Katarzyna. Wiele osób pisze o dobrym wychowaniu i empatii kierowcy.

Więcej o:
Komentarze (98)
Kierowca z Nowej Soli zobaczył starszą kobietę w potrzebie. Nie wahał się. "Wiara w człowieka wraca"
Zaloguj się
 • jenson

  Oceniono 17 razy 9

  Teraz taka sytuacja. Kierowca złotego BMW/Audi zatrzymał się, żeby popędzić starszą osobę przechodzącą przez pasy. Nie wiem co te samochody w sobie mają, że mają takich booców właścicieli. To nie jest generalizacja, to fakt.

 • amuzc

  Oceniono 14 razy 8

  Pełny szacun dla tego kierowcy!

 • bemeta

  Oceniono 31 razy 7

  Tak swoja droga to strasznie smutne, ze normalne, ludzkie zachowanie jest newsem.
  Smutne w wój, ze normalny uczynny czlowiek "przywraca wiare w ludzi", to jest wrecz przerazajace, to jaka jest cala reszta spoleczenstwa?

 • art_102

  Oceniono 20 razy 6

  Piękna, ludzka i spontaniczna reakcja człowieka, który pomógł starszej pani, a w komentarzach wiadro pisowskich pomyj!
  Tak po katolicku w Palmową Niedzielę pislandia pokazuje jak wygląda ich wiara i co to znaczy być "katolikiem z rodziny radia maryja".

 • ezo-mir

  Oceniono 20 razy 4

  Zdecydowanie wolałbym by 100% kierowców zatrzymało się przed pasami i pozwoliło pieszym (zwłaszcza starszym) przejść na drugą stronę. Niestety ponieważ 90% kierowców w Polsce się nie zatrzyma przed pieszym, a 95% nie zatrzyma się przed starszym (bo dłużej przechodzi), a co więcej 1% będzie wyprzedzał zatrzymującego się, to potrzebne są takie gesty jak tego kierowcy.

 • maras63

  Oceniono 22 razy 4

  Poprośmy o komentarz redaktora Czuchnowskiego, specjalistę od łamania prawa w ruchu drogowym. Może nas zaskoczyć jakąś ciekawą interpretacją tej sytuacji.

 • 31.februarius

  Oceniono 37 razy 3

  "Skomentuj:"

  Ta, akurat, żebyście zaraz potem to wszystko skasowali, jak pod Oslo, Kairem i Sztokholmem (7 razy!) ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX