LOT wyruszył w pierwszy rejs do Los Angeles. Na pokładzie specjalny wysłannik Gazeta.pl

LOT uruchomił bezpośrednie połączenie między Warszawą a Los Angeles. Boeing 787-8 Dreamliner tuż po godzinie 16.30 wystartował ze stołecznego Lotniska Chopina w ponad 12-godzinny rejs. Samolot poleci m.in. nad Skandynawią, Islandią, Grenlandią i Kanadą.

Na lotnisku Chopina od wejścia do terminalu czuć było uroczystą atmosferę. Pasażerów witały postacie związane z przemysłem filmowym i Disneylandem. Przy wejściu do samolotu poprzebierane postaci częstowały pasażerów popcornem. 

- Przed nami uroczysta premiera. Mamy nadzieję, że Los Angeles na krótko pozostanie najdłuższą trasą w naszej ofercie. Planujemy dynamiczny rozwój - mówił podczas konferencji prasowej prezes LOT-u. Rafał Milczarski.

W inauguracyjnym rejsie uczestniczy specjalny wysłannik Gazeta.pl Jakub Panek, który będzie miał okazję przetestować podróż w klasie ekonomicznej i klasie biznes na tej trasie. Relacje z wyprawy już niebawem na Gazeta.pl.

Specjalny wysłannik Gazeta.pl Jakub Panek w pierwszym rejsie LOT-u do Los AngelesSpecjalny wysłannik Gazeta.pl Jakub Panek w pierwszym rejsie LOT-u do Los Angeles Fot. Jakub Panek / Gazeta.pl

Każdy pasażer na fotelu znalazł upominki - pamiątkowy list od lotu, kosmetyki i poduszkę. Personel pokładowy ubrany jest w hollywoodzkie kostiumy. Każdy zagłówek ma klaps filmowy z informacją, że to premierowy lot. Klasa Biznes i Premium są pełne.
Przy boardingu zamiast "zapraszamy państwa na lot" usłyszałem "zapraszamy na
premierę" - opisuje nasz reporter.

Na pokładzie jest m.in. senator Anna Maria Anders. Przed lotem powiedziała że wielokrotnie latała do USA, ale i tak jest podekscytowana.

LOT-em bezpośrednio do Miasta Aniołów

- To najdłuższa bezpośrednia trasa w ofercie LOT-u. Na pokonanie dystansu ok. 10 tys.
kilometrów w każdą stronę samolot będzie potrzebował ok. 70 ton paliwa. Lot potrwa około 12,5 godzin i jest to najkrótsza podróż z regionu Europy Środkowo-Wschodniej na Zachodnie Wybrzeże USA - powiedział portalowi Gazeta.pl tuż przed wylotem Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT. I dodał, że załoga rejsu to 3 doświadczonych pilotów i 10 członków personelu pokładowego.

Jak zdradził Gazeta.pl rzecznik LOT-u Adrian Kubicki,  w maju dreamlinerem do LA zostanie wysłany fiat 126 dla Toma Hanksa.

Polski LOT na podbój Ameryki

Od dziś dreamlinery LOT-u będą wykonywały rejsy do Miasta Aniołów w każdy poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę. Jednorazowo w trzech kasach (ekonomicznej, ekonomicznej premium i biznes) może podróżować tą maszyną 252 podróżnych. W promocyjnej cenie można nią polecieć w dwie strony już od 2299 złotych.

- Tylko w ubiegłym roku Kalifornię latem odwiedziło ponad pół miliona osób z naszego regionu. LOT jest pierwszą linią w regionie, która odpowiada na ten potencjał i który sprawi, że liczba podróżujących na tej trasie na pewno znacząco wzrośnie - powiedział podczas przecięcia wstęgi na Lotnisku Chopina Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Los Angeles jest siódmym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym czwartym kierunkiem do Ameryki Północnej. Ogłoszenie rejsów na zachodnie wybrzeże USA to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT. Kolejnym nowym połączeniem do Ameryki Północnej będzie Newark, które ruszy 28 kwietnia. Na początku sierpnia LOT uruchomi z kolei bezpośrednie loty między Krakowem a Chicago.

embed