Komentarze (514)
Strajk nauczycieli. Interwencje policji i nagonka kuratorium
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • absyntowy_profesor

  Oceniono 11 razy 3

  Sprywatyzować ten obszar gospodarki i po krzyku. To całe MEN jest dziwnym reliktem przeszłości, nikt przecież nie chciałby Ministerstwa Żywienia Zbiorowego zarządzającego restauracjami? W tym obszarze zalatujemy ostro Koreą Północną.

 • muscicapa

  Oceniono 3 razy 3

  Państwo po­licyj­ne to państwo, w którym po­lic­jant za­rabia więcej od nau­czy­ciela.

 • moorsoldaten

  Oceniono 7 razy 3

  Mój syn chodzi do LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego w Warszawie i wczoraj przyniósł ze szkoły wiadomość że dyrektorka kazała przynieść usprawiedliwienie od rodziców za dzień dzisiejszy o treści że absencja w szkole jest spowodowana strajkiem i rodzic - czyli ja, popieram ten strajk. Czy to nie jest czasem zbyt daleko posunięta manipulacja i do kogo można ten fakt zgłosić ? Ja nie chcę wciągać swojego dziecka w żadne rozgrywki polityczne, a sam mam odmienne zdanie od pani dyrektor Anny Szumiec-Mitery.

 • konus33

  Oceniono 7 razy 3

  Broniarz też protestował jak wprowadzali gimnazja . dzieląc się tymi samymi obawami '

 • konus33

  Oceniono 11 razy 3

  ZNP to komunistyczny twór a nauczyciel to największy nierób w Polsce . Wiem bo dziecko w mojej rodzienie co rusz siedzi w domu (wolne) .

 • Dysk Galaktyka

  Oceniono 23 razy 3

  Osobiście wezwalem dzis policje do szkoly bo Pani Wychowawczyni miała Focha czy jakiś strajk. Policja widać przygotowaną bo ja i dyrektorke przemaglowala z karty nauczyciela i ustawy .

 • qznia

  Oceniono 19 razy 3

  Gdzie są dziś Wasze dzieci?
  Są dziś w szkołach obiady?
  Ile dzieci jest w świetlicy?
  Czy nauczycielom zależy na dobru Waszych dzieci czy na swoim partykularnym interesie?

 • kruk6666

  Oceniono 19 razy 3

  Mlaskający i śliniący się gnom wymyślił sobie że stworzy "Nowego Polaka" , wzorując się na nazistowskim programie "Lebensborn", genetycznej selekcji nie przeprowadzi , ale celem jest pranie mózgu waszym dzieciom , rodzice obudźcie się , bo PiS zrobi z waszych dzieci fanatycznych ,niewykształconych katokomunistów.

 • kacperski1968

  Oceniono 19 razy 3

  Obudziły się PISowskie trolle. Ile wam za to płacą? na pewno więcej niż nauczycielom po 20 latach pracy.

 • redaktorwydania

  Oceniono 17 razy 3

  Gratuluje i życzę powodzenia w poszukiwaniu pracy nauczycielom głosującym w wyborach na PIS.

 • alinaw1

  Oceniono 10 razy 2

  Dziś na głównej stronie Wyborczej przeczytałam, że to protest w imieniu także uczniów i rodziców. Mnie- rodzica nikt nie pytał, nikogo też nie upoważniałam do strajku w moim imieniu. Rodzice zapowiadali strajk 2 tygodnie temu. W szkole córki na 700 uczniów - tylko kilkoro nie przyszło z przyczyn strajkowych. Na drzwiach gimnazjum mojego syna wisi kilka kartek. Jedna z nich:" Popierają nas rodzice". Kolejne nadużycie. Dyrekcja wysłała jedynie lakoniczną wiadomość o tym, że z powodu strajku nie odbędą się lekcje. Ani zdania więcej. Nie mogłam się nawet doprosić o podanie przyczyny strajku. A teraz czytam, że popieram.

 • to.deus

  Oceniono 10 razy 2

  A miało być następny Ciamajdan :))))

  www.niezalezna.pl/96321-klapa-strajku-znp-wiemy-ile-szkol-i-ilu-nauczycieli-protestowalo

 • to.deus

  Oceniono 14 razy 2

  :-)

  www.wpolityce.pl/polityka/333684-bemowo-nie-strajkuje-w-tej-dzielnicy-zadna-z-placowek-oswiatowych-nie-przylaczy-sie-do-protestu-znp

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 12 razy 2

  Tak tak. ZOMO pałuje biednych nauczycieli.
  Sam widziałem. Ale nie dokładnie, bo ktoś akurat przejechał zakonnicę w ciąży.

 • jank2323

  Oceniono 12 razy 2

  "Interwencje policji" - tak powstaje kolejny fejk.

 • a_weasley

  Oceniono 10 razy 2

  A jaka jest podstawa prawna tego strajku? Gdzie wcześniejsze kroki, w tym spór zbiorowy z pracodawcą?

 • radix10

  Oceniono 10 razy 2

  Zaniepokojony spadającymi sondażami rządzącej partii, pan Broniarz postanowił wspomóc PIS ogłaszając strajk. Niestety, za wodzem ruszyła tylko 1/4 armii.

 • to.deus

  Oceniono 12 razy 2

  Związkowy kabaret.

  www.niewygodne.info.pl/artykul8/03686-Zamykali-szkoly-masowo-ale-ZNP-nie-strajkowal.htm

 • fragles102

  Oceniono 16 razy 2

  jak wałesa i reszta kwasów donusiów milerów likwidowała zakłady to było ok
  a teraz jak wprowadzaja dobra zmiane to strajkują

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 16 razy 2

  Kwiatek tego strajku-- W czasie strajku, pracownicy, którzy w nim uczestniczą będą obecni na terenie szkoły, ale nie prowadzą żadnych zajęć. Za organizację opieki nad dziećmi w tym dniu, odpowiedzialny jest dyrektor szkoły - powiedział Broniarz.

 • kruk6666

  Oceniono 12 razy 2

  Codzienny poranek:
  Wysłałem syna do 8 klasy podstawówki. To piątek, już za dwa dni obejrzy sobie teleranek w porannym paśmie telewizyjnym. Sam poszedłem do fabryki. Polskiej, naszej, narodowej. Po drodze kupiłem codzienną gazetę wydawaną przez Partię. Na pierwszej stronie obszerny wywiad z Pierwszym Sekretarzem, który swoim zwyczajem opisywał opozycję: zdrajcy, opłacani przez wiadome ośrodki na zachodzie, dybią na naszą suwerenność za pieniądze z RFN. Po powrocie z pracy włączyłem telewizor i obejrzałem Sondę. Później jeszcze dziennik telewizyjny. Pokazywali wyniki śledztwa prokuratury, w którym ujawniono kolejne złowieszcze machinacje opozycji i ich powiązania ze światem międzynarodowych spekulantów i szemranego biznesu. W międzyczasie syn powrócił ze szkoły.
  - Co robiłeś, Jasiu, dzisiaj na lekcjach? - zapytałem.
  - Pani nauczycielka zabrała nas na czyn społeczny i grabiliśmy z liści trawniki w parku.
  Lata 80. XX wieku? Czasy PRL?
  Ależ nie. Polska "dobrej zmiany".

 • zimmel

  Oceniono 12 razy 2

  Ciemnota Pisowska. Ludzie ,zabiorą wam autobusy szkolne i dzieciaki nie będą miały czym dojeżdzać. Pomyślcie.Po tem będzie za póżno przeklinać i psioczyć.

 • buffalo69

  Oceniono 1 raz 1

  Już kilka miesięcy temu napisałem, że żadne protesty nie powstrzymają PiS przed "reformą" systemu oświaty, bo jej cel jest czysto polityczny. Chodzi o to, by przekształcić szkoły w ośrodki idelogiczno-politycznej indoktrynacji dzieci i młodzieży w duchu kaczyzmu. A ponieważ byłoby to niemożliwe bez wymiany znacznej części kadry dydaktycznej, wymyślono taką a nie inną "reformę". Formalna likwidacja dotychczasowych szkół i powołanie w ich miejsce innych oznacza, że automatycznie rozwiązany zostanie stosunek pracy z kierownictwem i wszystkimi pracownikami każdej likwidowanej szkoły, a w nowo utworzonych politycznie niepewni nauczyciele nie znajdą pracy. W ten sposób rzeczywiście - jak obiecuje minister Zalewska - żaden nauczyciel nie będzie zwolniony (w sensie wypowiedzenia umowy o pracę), bo takie wypowiedzenia nie będą w ogóle potrzebne. "Reforma" załatwi sprawę "hurtowo". A potem nowo powołany pisowkski dyrektor nowej szkoły przyjmie do pracy tylko "samych swoich".
  Następnym etapem będzie objęcie politycznym nadzorem wyższych uczelni. Pisowscy eksperci już nad tym pracują.

 • internauta2013

  Oceniono 3 razy 1

  To nie zarobki powinny być nadrzędnym motywem strajku, ponieważ PIS znając realia polskie od razu sprowadza problem strajku do negatywnego wizerunku całego problemu. Nie jest to szczególnie trudne, w czym winni są sobie sami nauczyciele. Natomiast reforma edukacji, która polega na uczeniu w dwa lata tego, co do tej pory uczono w trzy lata, bez usunięcia przyczyny nieszczęść w polskiej szkole jaką jest nauczanie początkowe, będzie za zasłoną dymną "nagannych" postaw nauczycieli wprowadzana na szkodę nas wszystkich.

 • pavise

  Oceniono 11 razy 1

  Czyli 37% strajkuje to znaczy że pozostałe 67% też chce zmian, ale jeszcze o tym nie wiedzą ? Tak tylko pytam, lubię lemingowskie wyliczenia . A wogole to 100% chce odejścia PiSu od wladzy. Aha i "Giertych do wora, wor do jeziora"!....A nie sorki, on teraz jest z nami....

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 3 razy 1

  w nowej hucie strajkują dwie szkoły i przedszkole obok mojego bloku..

 • Czupakabros

  Oceniono 3 razy 1

  Przy okazji protestu przeciw cofaniu się do podstawówek nauczyciele już się zabezpieczają żeby mieć robotę do 2022. Kolejni uprzywilejowani. Samej pracy łącznie w roku 6 miesięcy (w przeliczeniu na godz.42 tygodniowo). Coraz mniej dzieci do uczenia a nauczycielski beton trzeba utrzymywać. Co z innymi zawodami w Polsce? Czemu zakłady obuwnicze z setkami pracowników nie dostawały takiej gwarancji zatrudnienia i ludzie musieli zmieniać pracę. A tacy nauczyciele, górnicy, policja i cała banda pasożytów walczy o swoje naszym kosztem. Wszystkie przywileje powinny być cofnięte i zlikwidowane. Prawo ma być równe dla wszystkich. Komu się nie podoba to niech zmieni pracę. Z powołania do danych zawodów jest może z 4% osób. Żaden z tych zawodów w prywatnych rękach nie pozwolił by sobie na płacenie nauczycielom za tyle wolnego tyle kasy. Czy za spanie w policji. Wyniki żadne ale strajkować i drzeć mordę to potrafią - bo micha ucieka. A inni to nie ich problem. Ci mają kasę z budżetu i resztę olewają.

 • mosze_goldstajn

  Oceniono 7 razy 1

  oczywiście , hadacz i mazguła są dzisiaj nauczycielami (wczoraj byli kobietami, przedwczoraj studentami !!!)
  =====================================================================

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 11 razy 1

  >Do strajku przystąpiło 37 proc. szkół.

  No to zdecydowana większość 63% nie przystąpiła.
  A w tych, które przystąpiły strajkuje 5 nauczycieli na 30 wszystkich.
  No i dupa panie Broniarz z tą walką o stołki dyrektorów gimnazjów.

 • qznia

  Oceniono 11 razy 1

  Sławomir Broniarz przeciwny gimnazjom teraz je broni. Śławomir Broniarz szef związku od 1998 r. (łukaszenko prezydent BLR od 1994)
  nauczycielska wersja Leppera

 • big-jarek

  Oceniono 3 razy 1

  Mam siostrę polonistkę i zaręczam Ci, że nauczyciel, który ma choć trochę powołania do tego ciężkiego zawodu, to pracuje znacznie więcej. Do tego sobotnie wyjazdy na konkursy, wycieczki, popołudniowe wywiadówki i konsultacje dla rodziców i uczniów. Nazbiera się etacik. Wakacje - no cóż nie całe, bo po zakończeniu i przed rozpoczęciem roku są jeszcze rady nauczycielskie a poza tym nie można brać urlopów w ciągu roku szkolnego i jak potrzebujesz pojechać na pogrzeb ciotki np. to musisz załatwiać bezpłatny urlop a dyrektor wilczym wzrokiem daje Ci do zrozumienia, że lepiej tego nie robić.Jak ktoś tak zazdrości nauczycielom to droga otwarta - na studia i do szkoły uczyć.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 3 razy 1

  Ilość nauczycieli na rynku pracy powinna wynikać z ilości uczniów, chyba że jest to szkoła prywatna i rodzice sami płacą za to czego oczekują.
  Jeżeli potrzebna jest mniejsza ilość nauczycieli to nie ma co protestować, tylko trzeba zmienić branżę. Za nadmiarowe etaty płaci społeczeństwo. Tak swoją droga wszystko powinno być prywatne - wtedy byłby spokój a my znacznie bogatsi.

 • tezmaciej

  Oceniono 25 razy 1

  Pisowskie trole chyba jakąś premię dostały na okoliczność akcji "belfer".

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 21 razy 1

  Gdzie byli strajkujacy gdy w latach 2008-2014 zlikwidowano 2508 szkół (nie licząc szkół policealnych).?.Pytam sie, poniewaz chcialbym poznac motywy dla ktorych w tych latach nie protestowali.Nikt im nie zabroni strajkowac, ale niech chociaz nie osmieszaja sie.

 • gwsol

  Oceniono 15 razy 1

  Dzień się kończy, paliwo strajkowe wypala i co dalej panie Broniarz ? Karawana jedzie dalej.

 • generationnext

  Oceniono 9 razy 1

  Chciałem serdecznie podziękować ZNP za krótszy o 50% niż zwykle dojazd do pracy w dniu dzisiejszym.

 • zbyniek1948

  Oceniono 11 razy 1

  Manipulujemy, manipulujemy aby en ciemny ludek który jest jeszcze niezdecydowany ogłupić do reszty !

 • dziordzio1965

  Oceniono 19 razy 1

  Wbić sobie do głowy:

  - szkoły nie są po to aby dawać pracę nauczycielom, są do nauczania dzieci,
  - kopalnie nie są po to aby górnicy mieli pracę, ale ludzie węgiel,
  - fabryki aut nie są od tego aby robotnicy i inżynierowie mieli pracę, ale abyśmy mieli auta,

  I tak dalej, i tak dalej.

 • jnd

  Oceniono 27 razy 1

  Rad twierdzi co innego, ze nie bedzie zwolnien. Zwalniaja samorzady czyli PO bo tworza mniej przeludnionych klas aby oszczedzac kase na inne cele.
  Jak zwykle klamliwa propaganda. Protest jest chyba przeciw PO i PSL bo to oni rzadza w samorzadach i decyduja o zwolnieniach nauczycieli.
  W czasie reformy bedzie potrzeba wiecej nauczycieli bo przez pare lat bedzie wiecej klas.

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 0

  Gonić i pałować tych strajkujących nauczycieli i wyrzucić z pracy na zbity pysk.

 • koczkodanka

  0

  Jesli inni mają problem z oceną wypowiedzi (informacja "już oceniałeś") to te wyniki pod postami nie są miarodajne

 • luzuj

  Oceniono 8 razy 0

  37% - skoro tyle samo PiS dostał w wyborach parlamentarnych, to chyba strajk musi się liczyć.

 • lupo_mercuri

  Oceniono 6 razy 0

  PiS 'n Troll
  jak mi żal tych bezkręgowców, którzy nie mają własnego zdania. Jarchoł powiedział, a one ( te bezkręgowce ) wiją się i trolują.
  TROLL 5+, czy dają wam więcej? Biedne trole, żal - gdy kogut was w kondomie po gnojowniku ciągał, to nie zgubił gdzieś za oborą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX