Kolejny wypadek pojazdu wojsk USA w Polsce. Cysterna z paliwem lotniczym stoczyła się do rowu

Amerykańska cysterna z paliwem lotniczym stoczyła się do rowu w niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 260 niedaleko miejscowości Brudzew w Wielkopolsce. Na razie nie ma informacji o ewentualnych poszkodowanych.

Amerykańska cysterna wioząca paliwo lotnicze stoczyła się do rowu w okolicy miejscowości Brudzew (Wielkopolska). Do wydarzenia doszło w niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 260. Jak podaje TVN24, na razie nie wiadomo, czy ktokolwiek został poszkodowany. Trwa akcja przepompowywania paliwa z cysterny. Droga jest zablokowana, na miejscu pracuje żandarmeria wojskowa.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie z udziałem pojazdów amerykańskiego wojska stacjonującego w Polsce. W styczniu hummer zderzył się z ciężarówką w Bolesławcu, nikomu nic się nie stało. Dwa dni później z innego pojazdu wysypał się ładunek, rannych zostało wtedy dwóch żołnierzy. Kilka dni później półciężarówka zderzyła się z busem pod Żaganiem. Dwie osoby trafiły wtedy do szpitala. A 21 marca ciężarówka amerykańskiego wojska wjechała w bariery na zjeździe z autostrady A2 na węźle Jordanów (woj. lubuskie). W tym wydarzeniu nikt nie ucierpiał.

A TERAZ ZOBACZ: Pomyśl, zanim zaczniesz wyprzedzać. Ginie coraz więcej pieszych

Więcej o: